Wrzesień 30, 2019
  • Wrzesień 30, 2019
Grudzień 21, 2018

Gdzie zaopatrują się sklepy typu 101 drobiazgów?

Autor 0 209 Views

Sklepy typu 101 drobiazgów, czyli handel z gatunku dropshipping, funkcjonuje w Polsce stosunkowo od niedawna, bo zaledwie od kliku lat. Tymczasem jest to świetny pomysł na biznes, i (o ile zaplanowane zostanie dobre rozwiązanie logistyczne, czyli kontakt z dostawcami celem pozyskiwania w atrakcyjnych cenach) towarów. Mowa tu o firmach zajmujących się skupem i sprzedażą stocków magazynowych, a więc towarów niechodliwych, sezonowych, końcówek kolekcji i przedmiotów wielu innych kategorii, które są świetnym asortymentem dla sklepów z drobiazgami. Zatem stocki magazynowe to rewelacyjna kopalnia towarów do sklepów drobnicowych. Im tańsze i bardziej zróżnicowane towary, tym trudniej je sprzedać w ramach klasycznych kolekcji sklepowych, jednak w kontekście sklepu typu 101 drobiazgów sprawdzają się one znakomicie. W tej kategorii nietypowość i różnorodność poza obiegiem są niewątpliwymi zaletami.

Marketing produktu niszowego i skup oraz sprzedaż stocków 

Skup i sprzedaż stocków to najczęściej uwalnianie ogromnych magazynów z zalegających, niechodliwych towarów. Skupy stocków magazynowych zbierają towary w najlepszych, okazyjnych cenach. Końcówki kolekcji, wyprzedaże posezonowe, towary zdjęte z wystaw, to produkty, które straciły już swą aktualność w przypadku kampanii marketingowych dużych sieci, ale nie jakość. Handel tak zwanymi stockami na nowo włącza je w obieg handlowy. I tutaj właśnie rozpoczyna się pole ekspansji dla sklepów typu 101 drobiazgów. Towar niszowy, nietypowy, unikalny w swej formie, jest świetną propozycją dla sklepów tego typu. Z odkupionych, po najczęściej maksymalnie niskiej cenie, stocków można kreować nadzwyczajne, nowe kolekcje. Trzeba tylko mieć pomysł na ideę tematyczną sklepu. W Polsce najczęściej są to sklepy w rodzaju 101 pomysłów na prezent. Na świecie ich kategorii tematycznych jest znacznie więcej, od sklepów z nietypowymi kolekcjami garnków, kubków, latarek, po kolekcje tematyczne w rodzaju czerwone suknie i krawaty. Fantazja marketingowa właściciela takiego sklepu, opartego najczęściej właśnie na towarach stockowych, jest jedynym limitem na mały biznes.

Droppshiping to nie tylko małe gabaryty towarów 

W biznesie typu droppshiping, czyli najczęściej w sklepach internetowych, rację bytu mają nie tylko sklepy z drobiazgami małych gabarytów, ale i tych całkiem pokaźnych. Do kategorii tej należą także przedmioty użytkowe związane chociażby z branżą budowlaną, które również nabywane bywają w systemie obrotu produktami stockowymi. Skup i handel stockami to w gruncie rzeczy biznes oparty na pracy z czasem. Fakt, że jakiś produkt wyszedł z obiegu handlowego w dużym markecie i musi zwolnić magazyn, to znakomita okazja handlowa dla firm, które mogą go przejąć, przechować i następnie dostarczyć do sklepu w rodzaju 101 drobiazgów prezentowych, 300 pomysłów na wystrój stołów i wielu, wielu innych. Rynek obiegu produktu w systemie stockowym to rynek dostępu do właściwego przedsiębiorcy, najczęściej właściciela sklepu internetowego, który jest w stanie dotrzeć do nowego klienta. Sklepy z drobiazgami, produktami niszowymi, mikroprzedmiotami lub przedmiotami wielkogabarytowymi zaopatrują się właśnie – z sukcesem – w obrocie skupowo-sprzedażowym produktów stockowych. Dzięki temu cena nabycia tego typu produktu, najczęściej minimalna, pozwala nie tylko dokonać dużego narzutu marży sprzedażowej i nadal być dobrą propozycją dla klienta sklepu internetowego, ale i tworzyć unikalne, uczęszczane sklepy tematyczne. Handel produktami stockowymi należy w Polsce do rynku wschodzącego, zatem jest on naprawdę opłacalny i niewymagający wstępnego kapitału inwestycyjnego. Wystarczy mieć pomysł na sklep internetowy, kontakt z firmą skupującą i handlującą stockami i już można tworzyć wyjątkowe marki handlowe.

Inspirowane: Maxx10group.pl – hurtownia internetowa

  Biznes
Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *