28 listopada, 2022
  • 28 listopada, 2022
24 września, 2018

Jak pozbyć się intensywnego zapachu przy domowej uprawie roślin

Autor 0 382 Views

Podczas domowej uprawy roślin, szczególnie w okresie kwitnienia może dojść do powstawania intensywnego i uporczywego zapachu. Zneutralizowanie go staje się koniecznością, jeżeli mamy na uwadze komfort nasz oraz innych domowników w mieszkaniu. W dzisiejszym artykule zebraliśmy kilka najbardziej skutecznych metod na pozbycie się silnego zapachu przydomowej uprawie roślin. Zapraszamy!

 

Dyski zapachowe

 

Osoby pasjonujące się domową uprawą roślin decydują się na często na wykorzystanie skutecznej i sprawdzonej metody neutralizacji zapachów, jaką jest dysk zapachowy. Można zdecydować się na różne warianty np. dysku o zapachu cytryny, czy w przypadku gdy taki zapach do nas nie przemawia, można zakupić ten o neutralnym zapachu. Dyski mogą służyć od 2 do nawet 4 tygodni w zależności od sposobu i intensywności użytkowania. Warto również wspomnieć, że niektórzy producenci (m.in. Vaportek) oferują także specjalne urządzenia do montowania dysków (Compact, Easy Twist, Kratka, Torebka, Vaportronic).

 

Bloki zapachowe

 

Innym sposobem na walkę z niechcianym i drażniącym zapachem pochodzącym z upraw roślin są bloki zapachowe. Oferowane są najczęściej w formie pudełek z zawartością specjalnego wosku, którego zadaniem jest neutralizowanie zapachów. Ich żywotność również trwa do 4 tygodni, jednak w wielu przypadkach nawet po tym czasie wciąż wykazują aż 30% swojej pierwotnej wydajności. W celu przedłużenia działania środka można również zrobić otwory przez wieko. Warto pamiętać, że najwyższą skuteczność przy użytkowaniu bloku zapachowego uzyskuje się umieszczając neutralizator przy wentylatorze, który wprowadza powietrze do pomieszczenia.

 

Spraye zapachowe

 

Dla osób, które preferują poręczne rozwiązania, idealnym produktem będą spraye zapachowe. Warto pamiętać, że przy uprawie roślin zapach może być dość intensywny, dlatego tradycyjne neutralizatory zapachów w postaci spraya mogą nie poradzić sobie z tym zadaniem. Produkowane ze specjalnych olejków eterycznych spraye zapachowe marki ONA pozwalają na skuteczną neutralizację zapachu w przeciwieństwie do maskowania go. Warto pamiętać, że producent oferuje wiele wariantów, które możemy dopasować według własnego uznania. Mogą sprawdzić się także nie tylko w przypadku uprawy roślin, lecz również w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z samochodu, czy garderoby.

 

Żele zapachowe

 

Do naszej listy możemy dopisać również popularne w ostatnim czasie żele zapachowe. Tak samo jak w przypadku sprayów, produkuje się je ze specjalnych olejków eterycznych. Charakteryzują się niezwykłą wydajnością oraz żywotnością i atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Poręczne gabaryty sprawiają, że produkt można umieścić praktycznie w każdym miejscu. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku, gdy w mieszkaniu znajdują się zwierzęta, gdyż żele zapachowe producenta SureAir są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

 

Neutralizatory zapachu same z siebie mogą być niezwykle skuteczne, jednak przy domowej uprawie roślin trzeba przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Połączenie tych dwóch aspektów zagwarantuje, że pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu raz na zawsze!

 

Inspirowane: Growtent.pl – co2 boost buddy

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *