Czerwiec 12, 2019
  • Czerwiec 12, 2019
Czerwiec 22, 2018

Poznaj uniwersalne zastosowanie namiotów magazynowych

Autor 0 156 Views

Rozwój firmy często przyczynia się do wyczerpania powierzchni magazynowej. Nowoczesne rozwiązania to namioty magazynowe, które wyróżniają się wieloma korzyściami. Poznaj uniwersalne zastosowanie namiotów magazynowych. Czy namiot magazynowy jest w stanie zapewnić dobrą funkcjonalność magazynu?

Namioty magazynowe – zastosowanie w różnych branżach

Namioty magazynowe można wykorzystać praktycznie w każdej branży. Wykorzystywane są najczęściej przez przedsiębiorstwa logistyczne, hurtowników i rolników, firmy ogrodnicze, ale solidna konstrukcja nie przewiduje ograniczeń dla innych branż. Namioty magazynowe są świetnym rozwiązaniem podczas budowy do składowania materiałów budowlanych.

Stanowią przestrzeń magazynową dla firm remontowo-budowlanych, ale także dla prywatnych inwestorów, którzy pragną zabezpieczyć materiał przeznaczony na budowę domu. Współcześnie powstaje coraz więcej sklepów internetowych, które prężnie się rozwijają i potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania towaru. Takie firmy powinny także rozważyć możliwość wykorzystania namiotu magazynowego.

Wystarczy płaska powierzchnia, nie są konieczne fundamenty. Namiot magazynowy może zostać zakotwiczony bezpośrednio na piasku, żwirze, asfalcie, a także betonie. Na uwagę zasługuje konstrukcja, która jest przemyślana w taki sposób, aby możliwie szybkie było jej rozstawienie, a dodatkowo, by możliwe było szybkie dostawienie dodatkowego namiotu magazynowego. Modułowość konstrukcji pozwala na powiększenie przestrzeni magazynowej w przypadku dodatkowych potrzeb.

Namioty magazynowe – zastosowanie sezonowe czy całoroczne?

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie namiotów magazynowych o wysokiej odporności, dlatego mogą one stanowić powierzchnie magazynowe o charakterze całorocznym. Zapewniają bezpieczeństwo składowanemu towarowi także zimą, w trudnych warunkach atmosferycznych. Nie ma ograniczeń spowodowanych sezonowością.

Istnieje możliwość doposażenia namiotu magazynowego w ogrzewanie, w postaci nagrzewnic gazowych, węglowych, olejowych lum zasilanych prądem, a także promienników ciepła. Ogrzewanie namioty magazynowe pozwalają na przechowywanie każdego rodzaju towaru. Ogrzewanie umożliwia dostosowanie temperatury do wymogów związanych z rodzajem przechowywanego towaru.

W pełni funkcjonalna dodatkowa przestrzeń magazynowa

Namioty magazynowe możemy zakupić, a także wynająć, w zależności od własnych preferencji i potrzeb. Stanowią doskonałą alternatywę dla stałych konstrukcji budowlanych. Charakteryzują się również mobilnością. Można je zmienić ich miejsce w razie potrzeby. Są tańszą opcją niż wynajem powierzchni magazynowych, który przewiduje kosztowne opłaty za każdy metr kwadratowy powierzchni. Lokalizacja takich powierzchni może być oddalona od miejsca siedziby firmy, co generuje konieczność transportu i dodatkowych kosztów. Namioty magazynowe powiększają przestrzeń magazynową  w dowolnym miejscu, tuż obok siedziby firmy.

Powierzchnia magazynowa uzyskana dzięki namiotom magazynowym, zapewnia pełną funkcjonalność. Możliwa jest budowa kompleksowych regałowych systemów magazynowych. Możliwe jest także zastosowanie w składowaniu towarów wózków widłowych. Nowoczesne konstrukcje halowe pozwalają nie tylko na zamontowanie ogrzewania, ale także na uzupełnienie przestrzeni magazynowej elektryką, wentylacją, klimatyzacją oraz mediami do transmisji informacji.

Cechy charakteryzujące namioty magazynowe zapewniają uniwersalne ich wykorzystanie.

Źródło: DasCompany.com – Pawilony ogrodowe

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *