1 marca, 2024
  • 1 marca, 2024
21 lutego, 2023

Jak ubrać się na elegancką kolację biznesową?

Autor 0 347 Views

Spotkanie na kolacji biznesowej, to jedno z ważniejszych wydarzeń w karierze pracownika lub właściciela korporacji, ponieważ może one zadecydować o dalszej karierze lub działaniu firmy, dlatego też ważne jest, aby wypaść na nim jak najlepiej. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że jednym z elementów, który doda nam punktów w tego typu sytuacjach jest odpowiedni wybór stroju. Pomoże to wywrzeć pierwsze i niepowtarzalne wrażenie, co w jest na wagę złota. Czasami na zaproszeniach widnieją informacje o ubiorze w jakim powinniśmy się zjawić, jednak nie precyzuje ono samej stylizacji, a jest ich cała masa.

Rodzaje stylizacji biznesowych

Z powodu wyżej opisanego problemu, przedstawiamy opis kilku stylizacji, które są najczęściej spotykane w sytuacjach biznesowych.

Business smart – jest stylizacją charakteryzującą się przede wszystkim wygodą i niska formalność. Można go określić, jako bardziej elegancki strój codzienny. W tych stylizacjach najczęściej spotkamy, w przypadku mężczyzn, koszulę lub sweter oraz jeansy. Natomiast u kobiet proste sukienki o stonowanej kolorystyce, choć w tym przypadku kobiety mogą założyć to co mężczyźni w wersji damskiej. Na stopy możemy założyć buty sportowe, lub bardziej eleganckie trampki. Wybór tej stylizacji  jest zalecany, gdy spotkanie odbywa się w gronie osób, które znamy lub jest to po prostu firmowa impreza.

Business casual – najbardziej klasyczny styl wyróżniający się elegancją, a zarazem uniwersalnością. Zazwyczaj jest to wygodny strój, który pozwala nam na takie aktywności jak taniec. Kolorystyka tej stylizacji najczęściej jest i powinna pozostać stonowana. Do stroju utrzymanego w tym charakterze, ubiera się marynarkę, koszulę oraz buty inne niż na co dzień, a w przypadku kobiet spodnie oraz koszulę, choć panie mają w tym przypadku o wiele więcej swobody. Jest to bezpieczny wybór, gdy nie jesteśmy do końca pewni jaki charakter ma dane spotkanie

Business attire – przeznaczony do spotkań na najwyższym poziomie, gdzie obowiązuje dobrze skrojony smoking i lakierowane buty, a w przypadku kobiet garsonka, suknia wieczorowa lub garnitur damski. Mile widziane są dodatki, co jest szczególnie zalecane dla kobiet. Tę stylizację często się spotyka w kręgach polityków lub właścicieli korporacji.

Lokalizacja i charakter spotkania

Warto wziąć pod uwagę aspekt lokalizacji, to znaczy, czy miejsce gdzie odbyć ma się spotkanie jest elegancką restauracją, czy też w bardziej rozrywkowym lokalem, jaki znajduje się między innymi w centrum handlowym Krupówki 40Można również poszukać informacji na temat tego, z kim ma odbyć się spotkanie i jakie konsekwencje przyniesie waga tego wydarzenia. Trzeba pamiętać o zachowaniu pewnego rodzaju elastyczności oraz planowania jednocześnie, tak aby znaleźć złoty środek.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *