20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
26 maja, 2019

Systemy wypełniaczy do kartonów

Autor 0 298 Views

Firmy logistyczne oraz produkcyjne, a także wiele innych przedsiębiorstw działa w obszarze wysyłki oraz przyjmowania towarów. Czynności związane z pakowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem produktów, w tym także wypełnianiem pustych przestrzeni w paczkach może stanowić nie lada wyzwanie.

Zapakowany produkt powinien być bowiem nie tylko solidnie chroniony przed uszkodzeniem, a sama paczka dobrze zabezpieczona oraz wizualnie estetyczna. W związku z tym, rynek oferuje bardzo szeroką ofertę materiałów oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie wypełniania kartonów, pozwalające na wypełnienie pustych przestrzeni w paczkach i jednoczesne zabezpieczenie towarów.

System NewAir I.B.® – elastyczne poduszki ochronne

Jednym z dostępnych systemów wypełniaczy do kartonów są urządzenia NewAir I.B.® , które w zautomatyzowany sposób pompują oraz dozują specjalny materiał amortyzujący serii Barrier Bubble® . Dzięki niemu zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa transportu towarów, za którą odpowiada materiał NewAir I.B.®  cechujący się doskonałymi właściwościami amortyzującymi. Wśród jego zalet należy wyróżnić szybkość pracy i niezwykłą elastyczność. Urządzenie dozuje 1,9m² materiału amortyzującego w ciągu minuty. Dodatkowo jest proste w obsłudze, zasilane elektrycznie i przenośne, dzięki czemu nie wymaga często kłopotliwego magazynowania. NewAir I.B.® stanowi wysoce oszczędne i ekonomiczne rozwiązanie.

System Instapack® – ochronne opakowania piankowe

System Instapack® to propozycja szybkiego, intuicyjnego i uniwersalnego urządzenia, która pozwala na produkowanie całych serii poliuretanowych opakowań ochronnych. Stosowana pianka Instapak® jest niezwykle ekonomiczna, dzięki czemu pozwala na spore oszczędności. Jej zastosowanie pozwala na znaczną redukcję kosztów materiałowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości ochrony produktu. Wpływa także na przyspieszenie procesu pakowania dzięki właściwościom rozszerzającym. W ciągu kilku sekund osiągamy efekt ochronnej kształtki co znacznie zwiększa wydajność pracy. Zapewnia proste pakowanie produktów bez względu na wielkość, kształt oraz wagę. System Instapak® znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się w przypadku precyzyjnego dopasowywania kształtek zabezpieczających do produktów, wypełniania pustych przestrzeni w paczkach, jak i w przypadku unieruchomienia bądź zablokowania cięższych przedmiotów. Doskonale sprawdzi się nie tylko w transporcie, ale także w procesie magazynowania. Co istotne, produkt oszczędza przestrzeń magazynowania. Swoją objętość zwiększa nawet do 280 razy, ale tylko w momencie jej wykorzystania.

System Fill-Air® – nadmuchiwane opakowania ochronne

System Fill-Air®  idealnie sprawdzi się w przypadku stacji roboczych oraz wszelkich aplikacji on-line. Jest to system nadmuchiwanych opakowań, który stanowi doskonałą ochronę oraz idealne wypełnienie paczki. Co więcej, redukuje koszty materiałowe oraz koszty wysyłki.  Woreczki Fill-Air®  znajdują szerokie zastosowanie ze względu na dostępność w wielu rozmiarach. Pozwalają jednocześnie na oszczędność w kwestii powierzchni magazynowania. Urządzenie jest stosunkowo szybkie oraz łatwe w obsłudze. Woreczki posiadają niewielki ciężar, a tym samym zapewniają najwyższą jakość ochrony produktu podczas wysyłki. Stanowią system pozwalający na uzyskanie opakowań o estetycznym i bardzo profesjonalnym wyglądzie.

System Korrvu® – antypoślizgowa folia o wysokiej sprężystości

System Korrvu® jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie stosowanych wypełniaczy do kartonów. Cechuje się wysoką dynamiką jeśli chodzi o formę pakowania. Zastosowany w nim proces polega na otoczeniu przedmiotu folią cechująca się wysoką sprężystością oraz właściwościami antypoślizgowymi. W ten sposób zyskuje on skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia czy wstrząsy. Stosowana folia nie tylko zabezpiecza wysyłany towar, ale także wpływa na estetyczny wygląd opakowania. System Korrvu® stanowi jedno z rozwiązań, które jest przyjazne środowisku naturalnemu. Skład stosowanych opakowań zawiera bowiem minimum 30% surowców wtórnych. Dodatkowo może zostać poddane procesowi recyklingu.

Źródło: RomaFolie – maszyny i urządzenia pakujące, folie termokurczliwe

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *