7 grudnia, 2023
  • 7 grudnia, 2023
16 grudnia, 2020

Aranżacja nowoczesnej kuchni – czego nie może w niej zabraknąć?

Autor 0 519 Views

Istnieje takie powiedzenie, że kuchnia to serce domu. To nie tylko miejsce, w którym po prostu przyrządza się posiłki. To przestrzeń do wspólnego spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Współczesna architektura często łączy kuchnię z salonem, co sprawia, że gospodarze mogą gotować w towarzystwie zaproszonych przez siebie osób lub nawet włączyć ich do wspólnego przyrządzania posiłku. Miła, przyjacielska atmosfera zbliża do siebie ludzi.

Minimalizm w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne kuchnie muszą pełnić funkcję reprezentacyjną. Popularnym trendem w urządzaniu wnętrz jest minimalizm. Jego zaletą są przestronne, wolne od zbędnych gadżetów przestrzenie. Dzięki pozostawieniu tylko praktycznych przedmiotów, pomieszczenie wygląda na schludne i uporządkowane.

W przypadku kuchni osiągnięcie tego efektu jest trudniejsze niż przy urządzaniu innych części domu. Znajduje się w niej wiele rzeczy, które są niezbędne do przygotowania posiłków – naczynia, artykuły spożywcze, sprzęty ułatwiające gotowanie. Rzeczy do schowania jest naprawdę dużo. Jednak postępująca technika i innowacyjne pomysły wychodzą naprzeciw takim problemom. Wystarczy zastosować kilka ciekawych rozwiązań, by kuchnia stała się nowoczesna i lepiej dostosowana do pełnienia swojej funkcji.

Ukryj, zyskując przestrzeń

Przykładem takiego rozwiązania jest rozkładany okap kuchenny, który można schować, gdy kuchenka nie jest używana. Współczesne wersje urządzenia służącego do oczyszczania oparów i pochłaniania brzydkich zapachów potrafią całkowicie ukryć się w zabudowie meblowej. Coraz częściej można znaleźć kuchenki z rozkładanym okapem, który można ukryć, kiedy zakończymy gotowanie.

Prostym, ale nowoczesnym rozwiązaniem będzie wybór odpowiednich wkładów do szuflad. Pozwolą na właściwe zarządzanie przestrzenią wewnątrz, co umożliwi schowanie w nich wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia kuchni. Zorganizowane przechowywanie sztućców i innych przedmiotów będzie doskonale współgrało z modernistycznym wystrojem kuchni.

W celu jeszcze lepszego wykorzystania przestrzeni kuchennej można zdecydować się na meble modułowe. Dzięki temu łatwo wybierzesz elementy, które są niezbędne w Twojej kuchni, maksymalnie zagospodarowując przestrzeń.

Nie bez znaczenia pozostaje również oświetlenie. Warto pamiętać, że potrafi ono odmienić każde nowoczesne wnętrze. Dzięki bogatemu wyborowi możliwe jest stworzenie stref i, co najważniejsze, zapewnienie sobie optymalnego oświetlenia miejsca pracy.

Postaw na kamień

Ważnym aspektem w aranżowaniu nowoczesnej kuchni jest wybór materiału wykończeniowego. Marmur to kamień naturalny, który doskonale spełni swoje zadanie w takim wnętrzu. Jego atutem jest przede wszystkim niepowtarzalność, ponieważ nie ma dwóch tak samo wyglądających płyt marmurowych.

Marmur to kamień, który doskonale pasuje do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Może być wykorzystany do stworzenia blatów kuchennych lub płytek kamiennych stosowanych na ścianach lub podłodze.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *