23 września, 2023
  • 23 września, 2023
12 lipca, 2018

5 niezwykle przydatnych funkcji GPS z systemu WEBFLEET

Autor 0 631 Views

Wykorzystywanie systemów GPS stało się niezwykle powszechne zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych. Nawet w przypadku tak zaawansowanych platformy jaką jest WEBFLEET to fundament funkcjonowanie całego oprogramowania. Dzięki niemu firmy transportowe, czy kurierskie mogą zoptymalizować pracę całej floty, tym samym obniżając jej koszty. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 niezwykle przydatnych funkcji GPS z systemu WEBFLEET.

1.   Lokalizacja całej floty w jednym miejscu

Dzięki platformie WEBFLEET wykorzystujące nowoczesną technologię GPS, dyspozytorzy mają możliwość szybkiego wglądu w umiejscowienie każdego z pojazdów. Ma to ogromne znaczenie dla firm transportowych, kurierskich, czy nawet służby zdrowia. Dzięki przejrzystemu interfejsowi dyspozytor może o wiele efektywniej zarządzać całą flotą. W dużym stopniu wpływa to na poprawę wydajności floty. Dyspozytor ma możliwość weryfikacji, czy pojazdy stoją w miejscu, czy są w ruchu.

Korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest możliwość ograniczenia czasu i kosztów przejazdu. Ponadto platforma WEBFLEET zwiększa elastyczność codziennej pracy, a nawet może wpłynąć na poprawę renomy wśród klientów.

2.   Informacje drogowe w czasie rzeczywistym

Nowoczesny GPS z systemu WEBFLEET to także dostęp do cennych informacji dotyczących zagrożeń oraz utrudnień na drodze. Dzięki temu kierowcy mają lepszą możliwość reakcji na zaistniałe sytuacje, czy przekazanie klientowi informacji o tego typu zdarzeniach.

Warto również wspomnieć, że GPS reaguje w czasie rzeczywistym na pojawiające się utrudnienia błyskawicznie dostosowywując trasę do zaistniałej sytuacji na drodze.

3.   Różne typy widoków mapy

Warto również wspomnieć o tym, że twórcy rozwiązania WEBFLEET wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku, stawiają na maksymalne zwiększenie komfortu pracy kierowców przez możliwość wyboru różnych widoków map. Taka możliwość, może pomóc w sytuacjach, gdy kierowca nie jest pewien położenia obiektu, do którego musi dojechać. Przełączenie widoku gwarantuje większą skuteczność sprawnego docierania do celu i weryfikacji, czy pojazd znajduje się we właściwym miejscu.

4.   Alternatywne trasy

GPS wykorzystywany w systemie WEBFLEET wskazuje najszybszą drogę do celu opierając swój wybór na takich danych jak: natężenie ruchu, korki, czy utrudnienia na drodze. W pewnych sytuacjach mogą okazać się jednak mniej korzystne dla kierowcy, dlatego GPS dba o dostarczanie alternatywnych tras o podobnym czasie przejazdu. Takie rozwiązanie wybór odpowiedniej trasy pod względem logistycznym kierowcy.

5.   Dokładny czas dojazdu na miejsce

Świadomość czasu dotarcia na miejscu jest dla firm kurierskich czy transportowych niezwykle istotna z punktu organizacyjnego. Nowoczesny GPS zainstalowany w pojazdach wykorzystujących system WEBFLEET dostarcza takich informacji zarówno kierowcy, jak i dyspozytorowi. Dzięki temu może zasugerować zmianę trasy lub przydzielenie do zlecenia innego pojazdu. Z pewnością dla samego Klienta to również istotna informacja, gdyż zyskuje dzięki temu możliwość organizacji swoich własnej pracy. Czas dotarcia na miejsce może również ulec zmianie na bieżąco związku np. ze stylem jazdy kierowcy, czy utrudnień na drodze.

Podsumowanie

Platforma WEEBFLEET to maksymalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w technologii GPS. Dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą o wiele lepiej zarządzać swoją flotą i skuteczniej optymalizować koszty. Warto wspomnieć o możliwości integracji systemu WEBFLEET z innymi systemami np. biurowymi, dzięki rozbudowanej bibliotece API.

Inspirowane: Webfleet.com – obsługa tachografu cyfrowego

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *