7 grudnia, 2023
  • 7 grudnia, 2023
7 maja, 2019

Honda CR-V Hybrid – zupełnie nowa jakość samochodu hybrydowego

Autor 0 351 Views

Samochody Hondy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników pojazdów mechanicznych. Japońskie SUV-y CR-V produkowane są z dużym powodzeniem od roku 2006. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie z hybrydami pozwoliło marce na stworzenie naprawdę oryginalnej jednostki jaką jest CR-V Hybrid. Jest to najnowsza wersja wyprodukowana przez Hondę i wypuszczona do sprzedaży w I kwartale 2019 roku.

Dane techniczne i specyfikacja CR-V Hybrid

Jest to całkowicie nowy model tej marki, który ma piękny wygląd i nowoczesny napęd. Oferowany jest z czterema wersjami wyposażenia: lifestyle, comfort, elegance i executive.  Występuje w wersjach z napędem  na przednie bądź na 4 koła. CR-V Hybrid posiada silnik benzynowy 1.5 VTEC TURBO i dodatkowo układ hybrydowy 2,0 i-MMD. Silnik benzynowy pracuje w trybie Atkinsa, natomiast jeden z silników elektrycznych ma działanie napędowe, drugi umożliwia pracę w trybie hybrydowym. Model ten nie posiada skrzyni biegów, ma wyłącznie jedno przełożenie, które zapewnia płynną jazdę i niezwykłą moc.

Wnętrze Hondy daje poczucie jedności kierowcy z samochodem oraz wrażenie przestronności i wysokiej jakości wykonania. Standardem zastosowanym w tego rodzaju samochodach jest również elektryczna regulacja podparcia, czy podgrzewane tylne i przednie fotele oraz kierownica.

Inteligentny system i- MMD

Zastosowanie Intelligent Multi-Mode Drive pozwala kierowcy tego auta cieszyć się niezwykle niskim zużyciem paliwa przy zachowaniu dobrych osiągów. Samochód zużywa energię tak, aby zoptymalizować zasilanie, przełączając się pomiędzy silnikiem, a napędami. CR-V Hybrid płynnie wybiera tryb swojej pracy, pracując niezwykle cicho i dynamicznie. Właściciel pojazdu może również ręcznie wybrać napęd za pomocą przycisków znajdujących się na konsoli.

W aucie zastosowany jest system tłumienia hałasu oraz przyjazny kokpit, który gwarantuje najwyższy poziom komfortu podczas podróżowania.

Przyjazna i nowoczesna technologia

Samochody Hondy wyposażone są w liczne systemy ograniczające skutki kolizji. Jednym z nich jest LDW, czyli system, który informuje kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym o zjeżdżaniu z pasa, jeżeli wcześniej kierujący nie włączył kierunkowskazu.

Honda CR-V Hybrid posiada również system zapobiegający mimowolnemu opuszczaniu drogi. Dzięki zamontowanej kamerze na przedniej szybie w szybki sposób reaguje, delikatnie korygując tor jazdy i utrzymując go na pasie ruchu.

Inteligentny tempomat zabezpiecza auto, przed najechaniem zbyt blisko na sąsiadujący samochód, ograniczając tym samym do minimum możliwość kolizji drogowej.

Niezwykle nowoczesną, a zarazem przydatną funkcją jest również ostrzeganie przed zbliżającym się pojazdem podczas cofania, oraz system alarmowy e-call, który za pomocą jednego przycisku umożliwia wezwanie pomocy do ewentualnego wypadku.

W czym tkwi oryginalność i wyjątkowość tego modelu?

Bezpośrednie połączenie silnika benzynowego z dwoma silnikami elektrycznymi pozwala na wyjątkowo wydajną i płynną jazdę. Decydując się na zakup właśnie tego samochodu, klient może wybrać z wersji automatycznej, bezstopniowej skrzyni biegów e-CVT z napędem 2WD bądź 4WD. Pojemność takiego silnika to 1993 cm, natomiast najwyższa osiągalna prędkość oscyluje w granicy 180 km/h.  Moc maksymalna silnika benzynowego to 145 KM, natomiast silnika elektrycznego aż 184 KM. Imponujący jest również czas przyspieszenia do 100 kilometrów, który wynosi jedynie 8,8- 9,2 sekundy.

Inspirowane: autowitolin.pl – honda modele

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *