5 grudnia, 2024
  • 5 grudnia, 2024
18 września, 2019

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej? – poradnik

Autor 0 392 Views

Laserowe usuwanie owłosienia jest niezwykle popularnym zabiegiem, umożliwiającym trwałe i bezbolesne pozbycie się włosków z wybranych partii ciała. Ze względu na zastosowanie innowacyjnych technologii, w większości przypadków depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna. Wyjątek stanowią osoby posiadające bardzo mocną opaleniznę, przyjmujące niektóre leki oraz zmagające się z poważnymi schorzeniami.

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Zabieg depilacji laserowej jest dedykowany przede wszystkim osobom posiadającym ciemne i grube owłosienie. Energia laserowa jest bowiem pochłaniania przez znajdującą się w cebulce włosowej melaninę, w związku z czym najlepsze efekty można uzyskać w przypadku ciemnego blondu oraz włosów brązowych i czarnych. Tego typu depilacja polecana jest osobom, które pragną trwale zlikwidować owłosienie z nóg, pach, okolic bikini czy innych partii ciała. Wśród kobiet bardzo popularne jest usuwanie nieestetycznego wąsika nad górną wargą czy tzw. meszku z twarzy. Natomiast mężczyźni najczęściej decydują się na depilację klatki piersiowej, pleców oraz brzucha. Depilacja laserowa pozwala więc na uzyskanie i utrzymanie pożądanego wyglądu nawet tych partii ciała, do których dostęp jest utrudniony.

Ciąża i przyjmowanie leków – istotne przeciwwskazania do depilacji

Trwałej depilacji laserowej może poddać się praktycznie każdy, u kogo nie stwierdzono określonych przeciwwskazań. Jest ona polecana kobietom niebędącym w ciąży i niekarmiącym piersią. Osoby poddające się zabiegowi nie powinny znajdować się również w trakcie terapii antynowotworowej oraz przyjmować leków światłouczulających, takich jak antybiotyki, retinoidy czy sterydy. Ponadto na dwa tygodnie przed depilacją należy zaprzestać spożywania ziół, takich jak dziurawiec, skrzyp, szałwia, bratek i nagietek.

Laserowe usuwanie owłosienia dla osób o jasnej karnacji

Najlepsze efekty laserowego usuwania owłosienia można osiągnąć u osób całkowicie nieopalonych, z nieznaczną opalenizną oraz o jaśniejszej karnacji. U ludzi z ciemną cerą lub mocno opalonych energia lasera będzie bowiem pochłaniania przez melaninę zawartą w skórze, a nie w cebulkach włosowych. W związku z tym efekty zabiegów mogą okazać się niezadowalające, a w niektórych przypadkach może dojść do poparzeń i uszkodzeń naskórka. Specjaliści zalecają więc zaniechanie opalania już na 4 tygodnie przed depilacją laserową.

Zdrowa skóra warunkiem bezpiecznej depilacji

Osoby decydujące się na depilację laserową powinny mieć również zdrową skórę. Przewlekłe schorzenia dermatologiczne, takie jak bielactwo, łuszczyca, zmiany barwnikowe, opryszczka, przerwanie ciągłości skóry czy zmiany zapalne niestety uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Warto podkreślić, że trwała depilacja laserowa jest bezpieczna dla osób z żylakami. Laser oddziałuje bowiem jedynie na melaninę zawartą w cebulkach włosowych, nie wpływając na pozostałe tkanki.

Laserowe usuwanie owłosienia jest szczególnie polecane wszystkim, którzy zmagają się z wrastaniem włosków, zapaleniem mieszków włosowych oraz podrażnieniem skóry po zastosowaniu standardowych metod depilacji. Prawidłowo wykonana depilacja laserowa nie powoduje skutków ubocznych, a jej długotrwałe efekty pozwalają ograniczyć problem wrastających włosków.

Konieczność przerwy pomiędzy poszczególnymi metodami depilacji

Należy podkreślić, że do zabiegu powinny przystępować jedynie osoby, które odczekały co najmniej 4 tygodnie od depilacji woskiem, pęsetą czy depilatorem. Bezpośrednio przed zabiegiem należy usunąć owłosienie z wybranej partii ciała za pomocą jednorazowej maszynki.

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem, dzięki któremu możliwe jest skuteczne i trwałe usunięcie owłosienia. Laserowe usuwanie owłosienia zasadniczo jest w pełni bezpieczne i bezbolesne. Do podstawowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy ciąża, nowotwory, rozmaite choroby skóry oraz przyjmowanie niektórych leków. W profesjonalnych gabinetach przed depilacją zawsze przeprowadzany jest kompleksowy wywiad medyczny oraz próba laserowa, które pozwalają niema całkowicie wyeliminować ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Źródło: depicare.pl – depilacja nóg

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *