16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
10 grudnia, 2023

Prezenty bożonarodzeniowe w Twoim sklepie – sprawdź, co warto mieć w ofercie

Autor 0 546 Views

Mniej więcej od połowy listopada aż do ostatnich dni przed Wigilią Bożego Narodzenia plany zakupowe większości klientów sklepów internetowych i stacjonarnych związane są z prezentami. Każdy zastanawia się nad tym, co kupić bliskim, by ci byli przynajmniej usatysfakcjonowani. Dla sprzedawców jest to z kolei okazja do rozszerzenia swojej oferty i znacznego zwiększenia zysków.

Liczne raporty i badania pokazują wyraźnie – przed świętami właściciele sklepów mogą liczyć na ogromne zainteresowanie. Oczywiście pod warunkiem, że ich oferta okaże się atrakcyjna. Co więc powinni zrobić handlowcy, by wyprzedzić konkurencję i skutecznie walczyć o klientów? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Oferta bożonarodzeniowa dla sklepów – dostawcy prezentów

 

Jeszcze zanim zajmiesz się kompletowaniem katalogu, musisz zastanowić się nad tym, skąd wziąć interesujący Cię towar. Niezbędne okaże się oczywiście nawiązanie współpracy z odpowiednimi dostawcami.

W przypadku prezentów na Boże Narodzenie szczególnie korzystne wydaje się nawiązanie kontaktu z podmiotami, które dostarczają produkty z Chin i pozostałych krajów dalekiej Azji. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

  • Tym najważniejszym jest bardzo szeroka oferta. Dostawcy skupiający się na tym rynku są w stanie zaproponować niemal wszystko – od zabawek po elektronikę, sprzęt sportowy, czy pluszaki dla najmłodszych. Przekłada się to na pełną swobodę planowania oferty sklepowej.

 

  • Spore znaczenie ma też coraz wyższa jakości. Czasy, kiedy to produkty z Chin były kojarzone z tandetą, już dawno minęło. Firmy z tego regionu w ostatnich latach bardzo dobrze radzą sobie w Europie, a także w Polsce. Właśnie poprzez świetny stosunek ceny do jakości.

 

  • Wspomnieć trzeba ponadto o dobrych warunkach współpracy. Jesteś w stanie zrealizować każde zamówienie, niezależnie od liczby towarów, czy ich specyfiki. Wszystko za sprawą chińskich centrów handlowych, które skupiają dostawców produktów z Chin.

 

Jakie prezenty na Boże Narodzenie wzbudzają największe zainteresowanie?

 

Skoro wiesz już, gdzie szukać dostawców, najwyższa na stworzenie oferty, która przyciągnie tłumy. Nie jest to wcale tak proste, jak może się wydawać. Warto poświęcić nieco czasu na analizę zachowań konsumentów, by odkryć, jakie prezenty są przez nich wybierane szczególnie często. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie również ku temu, aby nieco zaryzykować i postawić na produkty nietypowe lub po prostu rzadziej spotykane na półkach sklepowych.

  • Bez względu na to, jaką strategię przyjmiesz, na pewno nie możesz zrezygnować z zabawek. To w końcu one są przed świętami kupowane najczęściej. Postaraj się, aby w Twoim katalogu znalazły się produkty dla dzieci w każdym wieku – już od niemowlaków.

 

  • Kolejny mocnym punktem w ofercie świątecznej jest elektronika. Klienci szukają między innymi smartfonów, tabletów, zegarków inteligentnych, słuchawek i akcesoriów oraz urządzeń gamingowych – konsol do gier, gamepadów, komputerów, klawiatur, myszek itd.

 

  • Sprzęt AGD także sprzedaje się bardzo dobrze. I to zarówno ten mały (ekspresy do kawy, mikrofalówki, blendery), jak i większy (lodówki, pralki, płyty kuchenne).

 

  • Do często wybieranych prezentów świątecznych należy odzież. Możesz postawić chociażby na swetry, sukienki, bluzki, płaszcze, czy kurtki. Do tego dojść mogą jeszcze buty – zimowe, sportowe, przejściowe, a nawet letnie!

 

  • Na naszej liście znajdzie się też biżuteria – zarówno damska, jak i męska. Klienci często kupują pod choinkę takie produkty jak pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki, a także ozdobne i eleganckie zegarki na rękę.

Oczywiście na tym oferta nie musi się kończyć. Na pewno warto pomyśleć o różnych pasjach i dodać do oferty sprzęty i akcesoria sportowe, wędki, lornetki, mikroskopy, drony, teleskopy i wiele innych. Pamiętaj, że dostawcy z Chin to mogą zapewnić Ci dostęp do wszystkich towarów tego typu. Dzięki nim zadbasz o katalog swojego sklepu na święta Bożego Narodzenia.

źródło: GD Poland Chińskie Centrum Handlowe

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *