Wrzesień 30, 2019
  • Wrzesień 30, 2019
Czerwiec 6, 2019

Usługi księgowe dla branży IT – jak wybrać biuro rachunkowe?

Autor 0 48 Views

Prowadzenie księgowości jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Na ogół pieczę nad tą dziedziną przekazujemy specjalistom z zakresu księgowości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że całość ewidencji odbywa się zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Dzięki temu sami możemy skupić się na rozwoju i ulepszaniu własnej firmy. Wybrane przez nas biuro rachunkowe powinno cechować się fachowością usług i szeroką ofertą. Jednak, kiedy na usługi księgowe decydują specjaliści z branży IT, warto wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kryteriów.

Jak wybrać biuro rachunkowe, prowadząc działalność IT?

Specjaliści z branży informatycznej cenią sobie, poza takich zalet biura rachunkowego jak kompleksowość usług księgowych, profesjonalizm i otwartość na klienta, przede wszystkim mobilność usług oraz możliwość koordynowania całego procesu elektronicznie. Decydując się na wybór biura rachunkowego, warto zwrócić uwagę na to, czy konkretna firma oferuje takie możliwości, jak:

  • Elektroniczny obieg dokumentów – dzięki temu będziemy mieli możliwość wysyłania wszystkich faktur etc. za pomocą poczty elektronicznej, czyli bez wychodzenia z domu, stosu kopert na biurku, używając do tego jedynie podstawowego narzędzia pracy, czyli komputera.
  • Konsultacje online – dzięki możliwości skorzystania z usług doradcy księgowego przez internet zaoszczędzimy czas, a dodatkowo takie porady mają charakter doraźny. Nie musimy z wyprzedzeniem umawiać się na spotkanie, a w każdej chwili możemy skonsultować się z naszym księgowym.
  • Szeroki zakres usług, wchodzących w skład danej oferty – dzięki temu, zawierając jedną umowę, możemy mieć zarówno pakiet rozliczeń miesięcznych, kwartalnych i rocznych. Pozwoli to na zaoszczędzenia tak czasu, jak i pieniędzy, ponieważ za pakiet usług zapłacimy z reguły taniej, niż zamawiając każdą z osobna. Biuro rachunkowe, które będzie na bieżąco zajmowało się naszymi fakturami, zgromadzi także wszystkie dokumenty do rozliczeń okresowych.
  • Znajomość branży IT – firma, znająca specyfikę działania branży informatycznej będzie potrafiła odpowiednio dostosować swoją ofertę do oczekiwań jej rynku.
  • Znajomość nowoczesnych rozwiązań technologicznych w branży księgowości – praca będzie odbywać się zdecydowanie szybciej, jeśli oprogramowanie będzie można integrować z zewnętrznymi aplikacjami.
  • Wykwalifikowana kadra – cecha ta z pewnością charakteryzuje firmy, oferujące usługi księgowe, ze względu na to, że tylko wykwalifikowani pracownicy mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie, które będą wzbudzały zaufanie i satysfakcję ze strony klienta.

Decydując się na wybór konkretnych usług księgowych dla swojej działalności IT, warto wziąć pod uwagę także opinie klientów na temat biura rachunkowego. Specjaliści od programowania przyzwyczajeni są do pracy opartej na projektach, gdzie liczy się terminowość i odpowiedni podział pracy. Przy wyborze outsourcingu księgowości dla branży IT dobrze zdecydować się na firmę, która funkcjonuje na podobnych zasadach, co znacznie ułatwi kontakt i wzajemne zrozumienie potrzeb.

Źródło: Mddp-outsourcing.pl – elektroniczne sprawozdania finansowe

  Biznes
Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *