1 marca, 2024
 • 1 marca, 2024
1 października, 2018

Wybierz elastyczny program dla transportu i spedycji

Autor 0 823 Views

Wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania w firmie to podstawa prawidłowego jej funkcjonowania. Duże znaczenie ma elastyczność programu, który dostosuje się do specyfiki działalności danej firmy w zakresie transportu i spedycji towarów.  

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi informatycznych w przedsiębiorstwach

Współczesna działalność gospodarcza opiera się na wykorzystaniu różnorodnego oprogramowania, niezbędnego do prawidłowego działania firmy. Dotyczy to zarówno mikro przedsiębiorców zatrudniających nie więcej niż 9 pracowników, jak i dużych zakładów zatrudniających więcej niż 250 osób.

Oprogramowanie jest stosowane w zasadzie w przypadku każdej sfery działalności przedsiębiorstwa – od finansów, po komunikację, system zakupów i sprzedaży czy dystrybucję towarów. Właściwy dobór programu do profilu i skali działalności przedsiębiorstwa jest kluczową składową gwarantującą jego prawidłowe działanie. Co więcej, odpowiednie oprogramowanie podnosi konkurencyjność działania firmy na rynku zarówno pod względem oszczędności w zakresie finansów (np. poprzez zmniejszenie zatrudnienia), po szybkość i skuteczność działania.

Dobór oprogramowania dla firm działających w branży logistycznej i transportowej

Skuteczne zarządzanie spedycją i transportem wymaga zastosowania zintegrowanego systemu informatycznego ujmującego wiele aspektów działania firm z tej branży. Takie oprogramowanie może być wykorzystanie nie tylko przez firmy stricte spedycyjne i transportowe, ale także produkcyjne i handlowe, które dążą do zautomatyzowania procesów logistycznych w swoim przedsiębiorstwie.

Co powinno zawierać takie oprogramowanie? Przede wszystkim musi ono uwzględniać wszelkie elementy niezbędne w działalności takiej firmy. Nowoczesne oprogramowanie dla spedycji i transportu winno uwzględniać szereg elementów związanych ze zautomatyzowaniem procesów związanych z:

 • obsługą zamówień na usługi;
 • wystawieniem zleceń transportowych/spedycyjnych;
 • upoważnień do odbioru towaru;
 • listów przewozowych i etykiet;
 • załączników dla kontrahenta i przewoźnika;
 • zleceń wyjazdu/załadunku, kart drogowych;
 • podpięcie i rozliczenie dokumentów kosztowych i delegacji;
 • rozliczenie kilometrów pustych i ładownych;
 • dokumentów sprzedaży usługi;
 • windykacja należności.

Ważnym elementem takiego programu jest łatwość i intuicyjność jego obsługi. Tu także duże znaczenie ma automatyzacja procesów oraz integracja systemu z wieloma platformami – zarówno w wymiarze korespondencji (komunikacja via e-mail), jak i dowolnego formatu generowanych dokumentów (rozszerzenie pdf lub jpg).

Ważnym elementem każdego oprogramowania jest także możliwość filtracji i sortowania, dzięki którym można tworzyć szeroki wachlarz raportów ułatwiających ocenę działalności firmy i dających możliwość wprowadzania modyfikacji w działalności.

Elementy te zapewniają najpopularniejsze na rynku rozwiązania komercyjne dla firm spedycyjnych i transportowych, do których zalicza się między innymi program SPEDTRANS 8.

Modułowa budowa – dopasowanie do potrzeb

Niewątpliwą zaletą SPEDTRANS 8 jest jego modułowa budowa, która umożliwia włączanie i wyłączanie tych elementów, które potrzebne są konkretnej firmie. W wyniku tego tworzy się indywidualnie dopasowany system uwzględniający wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa. W efekcie program ten może być z powodzeniem stosowany zarówno w przypadku firm stricte transportowych i spedycyjnych, jak i tych, w których transport/spedycja są jedynie jednym z elementów działalności.

Oprócz modułowej budowy uwzględniającej wszystkie elementy działania przedsiębiorstwa SPEDTRANS 8 posiada aplikacje dodatkowe, które jeszcze bardziej usprawniają działanie systemu. Wśród nich warto wymienić:

 • zlecenia on-line,
 • panel dla klienta/zleceniodawcy,
 • panel dla przewoźnika,
 • giełdę wewnętrzną,
 • list przewozowy,
 • aplikację mobilną dla kierowcy SPEDTRANS SMS
 • aplikację mobilną dla kierowcy, spedytora, dyspozytora, handlowca i właściciela firmy.

Duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania systemu SPEDTRANS 8 ma jego integracja z wieloma innymi systemami niezbędnymi do całościowego i efektywnego działania przedsiębiorstwa – w tym różnorodnymi systemami finansowymi, magazynowymi i systemami klasy ERP, WMS.

Ten program to także oprogramowanie, które podnosi konkurencyjność firmy na rynku. Dzięki modułowej budowie i możliwości uruchamiania wyłącznie elementów potrzebnych firmie do działania, płaci się jedynie za wykorzystywane funkcje. W ten sposób można systematycznie, wraz z rozwojem firmy, rozbudowywać system nie obciążając przedsiębiorstwa nadmiernymi kosztami.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: listprzewozowy.com.pl

  Biznes
Następny

Korzyści z zatrudnienia osób niepełnosprawnych

31 października, 2018 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *