7 czerwca, 2023
  • 7 czerwca, 2023
10 lipca, 2019

Mezoterapia Dermapen – fakty i mity

Autor 0 637 Views

Mezoterapia Dermapen to zabieg, wokół którego krąży wiele mitów, niemających odzwierciedlenia w rzeczywistości. Informacje dostępne w internecie zazwyczaj mijają się z prawdą, a negatywne opinie pochodzą najczęściej od osób, które oczekiwały idealnego efektu po jednorazowej terapii. Tymczasem rezultaty mezoterapii igłowej, choć częściowo są widoczne od razu, w pełnej okazałości można podziwiać dopiero po serii zabiegów i całkowitym zregenerowaniu się skóry. Dermapen jest jednak urządzeniem, które odpowiednio zastosowane, pozwala nam osiągnąć efekt gładkiej, jędrnej i odmłodzonej skóry w wielu partiach ciała.

Czym jest Mezoterapia Dermapen?

Mezoterapia z wykorzystaniem urządzenia Dermapen to odmiana mezoterapii igłowej, podczas której mikro nakłucia skóry wykonywane są za pomocą specjalistycznego kartridża złożonego z 12 pulsujących igieł wprowadzanych w głąb skóry pod właściwym kątem i na odpowiednią głębokość. Zwykła mezoterapia odbywa się natomiast z użyciem pojedynczej strzykawki z bardzo cienką igłą. Zabieg Dermapen jest całkowicie higieniczny i bezpieczny, ponieważ wszystkie igły są jednorazowe, a materiał, z którego się je wykonuje to stal chirurgiczna, bądź molibden, który eliminuje ryzyko reakcji alergicznych. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej, mezoterapia Dermapen polega na stworzeniu mikro uszkodzeń skóry, które inicjują biosyntezę elastyny, powstawanie nowych włókien kolagenowych i macierzy międzykomórkowej, a także poprawę mikro krążenia. Co więcej, zaaplikowane w ten sposób substancje odżywcze transportowane są wprost do warstwy skóry właściwej.

Mezoterapia Dermapen – zastosowanie i efekty

Zabieg mezoterapii urządzeniem Dermapen wykorzystywany jest do odmłodzenia, ujędrnienia i wygładzenia skóry w obrębie wielu partii ciała, w tym również bardzo delikatnych obszarów, takich jak okolice oczu czy wierzch dłoni. Kuracja polega nie tylko na wykorzystaniu naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry, ale również na zaaplikowaniu indywidualnie skomponowanej mieszanki składników odżywczych potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Wprowadzenie preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej pozwala na uzyskanie rezultatów znacząco przewyższających działanie nawet najlepszych kremów do stosowania zewnętrznego. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po skończonej terapii. Skóra natychmiastowo staje się bardziej napięta i elastyczna, ale redukcja zmarszczek i pełny efekt liftingu pojawiają się dopiero po serii 2-4 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 4-6 tygodni.

Zabieg mezoterapii wymaga regeneracji skóry

Mezoterapia opiera się na tworzeniu uszkodzeń, które jak wszystkie rany na naszym ciele wymagają odpowiedniej pielęgnacji i czasu na regenerację. Po zabiegu Dermapen należy zatem zadbać o nawilżenie oraz natłuszczenie skóry, a także jej bezwzględną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Ponieważ bezpośrednim skutkiem nakłuć może być zaczerwienienie, opuchlizna, a nawet niewielkie ślady po igłach i siniaki, specjaliści stanowczo odradzają ekspozycję na słońce oraz korzystania z sauny czy basenu. Zalecane są natomiast kremy z wysokim filtrem SPF50+ oraz preparaty chłodzące i zmniejszające opuchliznę. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii Dermapen należy wymienić m.in. nowotwory skóry, aktywny trądzik, a także skórne infekcje wirusowe oraz bakteryjne.

Mezoterapia Dermapen należy do najskuteczniejszych zabiegów liftingujących i regenerujących, oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Jej efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Ich osiągniecie, wymaga jednak poddania się serii zabiegów oraz stosunkowo długiego okresu regeneracji tkanek. W ten sposób skóra na nowo może stać się gładka, jędrna i świeża.

Źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *