20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
24 kwietnia, 2023

Jak wybrać dobre preparaty do lipolizy do swojego gabinetu kosmetycznego?

Autor 0 506 Views

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego to w dzisiejszym świecie bardzo dochodowy biznes. Usługi medycyny estetycznej, czyli te które są najczęściej oferowane przez takie gabinety najczęściej, są dziś niesamowicie popularne. Wśród nich prym wiedzie lipoliza, która polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki. By móc skutecznie prowadzić lipolizę konieczne są odpowiednie preparaty. Sprawdzamy, jakie będą najlepsze do tego celu.

Lipoliza – na czym polega?

Na początku dowiemy się czym w ogóle jest lipoliza. Otóż korzystają z niej najczęściej te osoby, które mają kłopoty z nadmiarem tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała. Najczęściej jest to problem występujący u osób, które wróciły do prawidłowej wagi po okresie, gdy borykały się z nadwagą lub nawet otyłością. Zazwyczaj tu i ówdzie pozostają fałdy skórne, które psują ogólny wygląd sylwetki. By się ich pozbyć stosowany jest właśnie zabieg zwany lipolizą. Polega on na wstrzykiwaniu w takie miejsca specjalnych substancji, które łącząc się z tkanką tłuszczową powodują szereg reakcji chemicznych, których efektem jest jej przyspieszone spalenie. Gabinety kosmetyczne wykorzystują ów zabieg nie tylko do w przypadku tych osób, które po zrzuceniu zbędnych kilogramów borykają się z uparcie pozostającą tkanką tłuszczową. Przynosi on korzyści również wtedy, gdy po prostu chcemy idealnie wymodelować swoją sylwetkę.

Jakie preparaty do lipolizy?

Jedne z najbardziej popularnych na rynku preparatów mają na celu ten sam efekt, czyli usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest ona niszczona w charakterystyczny sposób, poprzez transport komórek tłuszczowych do wątroby, gdzie następuje ich rozpad, a w dalszej kolejności usunięcie z organizmu. Stosowanie specjalistycznych preparatów do lipolizy pozwala na osiągnięcie efektu bardzo bliskiego lub nawet identycznego, jak w przypadku zabiegu liposukcji. Ta wykonywana jest obecnie o wiele rzadziej, ponieważ była zabiegiem inwazyjnym, na który nie każda pacjentka lub pacjent chciał się zdecydować. Korzystając z nowoczesnych preparatów można modelować między innymi brzuch, pośladku, kolana, uda, biodra czy nawet podbródek, przy zachowaniu niemal pełnej bezbolesności zabiegu.

Zdobycze współczesnej medycyny estetycznej sprawiły, że lipoliza nie musi już oznaczać inwazyjnego i bolesnego zabiegu. Wykorzystując preparaty chemiczne uzyskamy równie dobre efekty. Dlatego też prowadząc gabinet kosmetyczny, który wykonuje zabieg redukcji tkanki tłuszczowej poprzez lipolizę, zdecydowanie warto sięgać po takie rozwiązania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *