20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
24 czerwca, 2020

Butelki szklane zakręcane i ich funkcjonalność

Autor 0 367 Views

Współczesny świat zmaga się z wieloma wyzwaniami środowiskowymi. Poza naturalnie występującymi kataklizmami, jednym z największych efektów nadmiernej produkcji jest zaśmiecenie – wód, oceanów i lądów. Nieograniczony konsumpcjonizm, tendencja do nienaprawiania, wyrzucania uszkodzonych przedmiotów i kupowania nowych to główne czynniki, które sprawiają, że otaczające nas środowisko jest niemal zalewane plastikiem. Na szczęście w ostatnich czasach obserwuje się coraz większe zainteresowanie nurtem eko. Świadomość ekologiczna wzrasta, a używanie plastikowych, tanich gadżetów staje się po prostu passe. W modzie, designie czy aranżacji wnętrz widoczny jest powrót do przeszłości. Wykorzystuje się bowiem konkretne przedmioty lub rozwiązania, które były codziennością dla dwóch pokoleń wstecz.

Najmodniejszy gadżet

Jednym z absolutnych hitów wśród nowoczesnych, odpowiedzialnych za środowisko osób są butelki szklane zakręcane. Niegdyś kojarzone wyłącznie z funkcją mleczarza, dzisiaj gości na salonach, nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Szklana butelka lansowana w modzie ulicznej, przez influencerów działających w mediach społecznościowych oraz przez znane sieciówki z artykułami domowymi, staje się „must have” naszych czasów. Miejmy tylko nadzieję, że moda na jej użytkowanie nie minie po jednym sezonie, a stanie się stałym elementem w naszym życiu.

Dzisiejsze modele butelek szklanych zakręcanych to oczywiście istne dzieła sztuki. Wiele z nich posiada piękne wzornictwo, oryginalne kształty czy zróżnicowane pojemności. Każdy z nas, może zatem wyposażyć się w butelkę, która idealnie odzwierciedla jego indywidualny styl.

Dlaczego warto kupić szklaną butelkę?

Po pierwsze – i chyba najważniejsze – jest ona produktem ekologicznym. Wykorzystywana jest wielokrotnie, więc poprzez jej zakup ograniczamy znacząco zużycie plastiku. Dodatkowo wiele z butelek wprowadzanych na rynek pochodzi z recyclingu. Odpowiednio sortowane szkło zyskuje zatem nowe życie. Gdyby doszło do stłuczenia lub pęknięcia butelki, nie tylko można wykorzystać ponownie jej elementy (oczywiście po obróbce), ale też ponownie użyć nakrętki na butelki szklane, które również poddaje się recyclingowi.

Po drugie, może mieć ona dużo bardziej uniwersalne zastosowanie, niż forma pojemnika na ulubiony napój. W zależności od pojemności może ona zastępować bidon czy jednorazowe, plastikowe butelki na napoje, które zmieszczą się w każdej torebce czy plecaku. Większe modele świetnie zdają egzamin podczas domowych przyjęć, tzw. garden party, a nawet wesel. Jednak mają one wiele dodatkowych zastosowań. Chociażby nadają się do przetrzymywania płynnych produktów, takich jak olej i oliwa z oliwek. Mniejsze buteleczki idealnie sprawdzą się do przechowywania domowych soków czy przetworów. Jeżeli natomiast nie chcemy nalewać do nich cieczy, wykorzystajmy je jako stylowy świecznik, idealnie pasujący do królującego obecnie stylu boho. W połączeniu z plecioną makramą, lnianymi poduchami i zieloną roślinnością będą stanowić idealne wyposażenie wnętrz czy tarasów. Tego typu butelko mogą być też ciekawym sposobem na przechowywanie drobiazgów. Wystarczy wsypać do nich koraliki do robienia biżuterii, guziki lub inne drobne przedmioty, a zyskamy niebanalne „schowki”. Warto wykorzystać je też jako naturalne ozdoby, jak choćby wazon na kwiaty.

Po trzecie, jest ona synonimem świadomości ekologicznej i odpowiedzialnej postawy w tym zakresie. Dbanie o środowisko naturalne to nie tylko wymysł mody i zajęcie dla współczesnych hippisów, ale obowiązek każdego z nas.

Gdzie można nabyć szklane butelki?

Poza sklepami stacjonarnymi z wyposażeniem wnętrz (np. działy kuchenne), zapewne warto poszukać tego typu produktów w internecie. Oferta producentów jest w tym zakresie niezmiernie szeroka – można znaleźć kolorowe karafki, butelki „mleczne” z korkiem lub designerskie wersje dla nowoczesnych koneserów. Poruszając się w nurcie eko, warto też zajrzeć do antykwariatów lub na targi staroci.

Myequa.pl – butelki termiczne

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *