24 września, 2023
  • 24 września, 2023
  • Strona główna
  • Biznes
  • Klasyczne wakacyjne drinki, które powinny znaleźć się w repertuarze profesjonalnego barmana
21 czerwca, 2021

Klasyczne wakacyjne drinki, które powinny znaleźć się w repertuarze profesjonalnego barmana

Autor 0 614 Views

Słońce, plaża, szum morza, kolorowe drinki… To klasyczny obraz marzeń znany z wielu filmów. Ale czy takie pragnienia mają miejsce w świecie realnym? Oczywiście, że tak. Na co dzień wiele zapracowanych osób w myślach snuje wakacyjne plany, które motywują do przetrwania codziennej rzeczywistości. To właśnie oni przychodzą latem do baru, spragnieni letnich, orzeźwiających smaków z nadzieją, że spotkają na swojej drodze barmana, który zna się na rzeczy. Jak zatem przygotować się do profesjonalnej obsługi gościa, tak żeby wracał zadowolony, zamieniając swój zachwyt w napiwki?

W idealnym przygotowaniu pomoże przede wszystkim szkolenie dla barmanów, podczas którego nauczysz się w pełni profesjonalnej obsługi gości dzięki przyswojonej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym. Kurs barmański nauczy Cię przede wszystkim jak najlepiej przyrządzić klasyczne drinki, które są znane i lubiane niezależnie od rejonu. Sprawdź, które z nich powinny znaleźć się w menu każdego profesjonalnego barmana!

Sex On The Beach

Czy jest ktoś kto nie słyszał o tym drinku? To absolutna klasyka, lubiana zwłaszcza przez kobiety. Historia tego drinka z Florydy leży w kampanii reklamowej promującej likier brzoskwiniowy. Jego autorem jest Ted Pizio, który na jej potrzeby w 1987 roku stworzył jeden z najbardziej rozpoznawalnych drinków na świecie. Tajemnicą Sex On The Beach jest słodki, słoneczny smak który doskonale orzeźwia podniebienia w słoneczne popołudnia. Jego warstwowy, imponujący wygląd zdobi wiele wakacyjnych zdjęć. Z biegiem czasu powstało wiele odmian Sex On The Beach, ale koniecznie trzeba znać przynajmniej tę podstawową.

Żeby zrobić Sex On The Beach, potrzebujesz:

– 40 ml wódki czystej
– 20 ml Malibu
– 20 ml likieru brzoskwiniowego
– 80 ml soku pomarańczowego
– 20 ml soku żurawinowego lub grenadyny
– kostki całego lub kroszonego lodu
– plasterek pomarańczy

Wypełnij shaker do połowy kostkami lodu. Wlej sok pomarańczowy i alkohole i porządnie wstrząśnij (przez około 10 sekund). Następnie wlej wymieszane składniki do szklanki typu hurricane wypełnionej do połowy lodem. Uzupełnij zawartość sokiem żurawinowym wlewając go powoli po ściance szklanki, tak żeby wytworzyły się warstwy. Ozdób brzeg szklanki naciętym do połowy plasterkiem pomarańczy. Gotowe!

Popularna jest też bezalkoholowa wersja tego drinka. Wystarczy zamienić likier brzoskwiniowy i kokosowy na soki o tych smakach i oczywiście zrezygnować z wódki.

Mojito

Nie ma na świecie bardziej orzeźwiającego drinka. To kubańskie połączenie składników jest najlepszym sojusznikiem w ochłodzie podczas gorących wieczorów na równie gorących parkietach. Jego pierwowzorem jest tafia – alkohol z trzciny cukrowej doprawiony miętą i sokiem z cytryny, który był pity już w XVI wieku przez kapitana statku Francisa Drake’a. Jego orzeźwiająca moc polega na egzotycznym smaku limonki, świeżej mięcie, rześkim białym rumie i oczywiście szklance wypełnionej po brzegi lodem.

Aby przygotować perfekcyjne Mojito, przygotuj:

– 40 ml białego rumu
– 1 limonkę
– 8 – 9 listków mięty
– 1 gałązka mięty
– cukier trzcinowy
– wodę gazowaną
– szklankę typu hurricane
– kruszony lód

Przed pokrojeniem limonki, masuj ją chwilę w dłoniach, żeby podczas jej ubijania wydzieliła więcej soku. Pokrój ją na 8 części. 7 wrzuć na dno szklanki (jedną odłóż na bok). Wsyp kopiastę łyżeczkę cukru trzcinowego. Muddlerem utrzyj limonkę z cukrem tak, żeby powstał sok. Miętę połóż na dłoni i klaśnij drugą ręką (wtedy da więcej aromatu), a następnie dodaj luzem (nie ubijaj z pozostałymi składnikami, ponieważ wydzieli gorycz!) do limonki i jej soku z cukrem. Zasyp szklankę do ¾ objętości kruszonym lodem i wlej rum. Wymieszaj łyżeczka barmańską wszystkie składniki, po czym uzupełnij szklankę do końca lodem. Do całości dolej splash wody gazowanej. Natnij odłożony plasterek limonki i nałóż na brzeg szklanki. Włóż gałązkę mięty do drinka. Idealne Mojito gotowe!

Cuba Libre

Bardzo prosty drink mający swoje korzenie w wojnie hiszpańsko-amerykańskiej. Składniki tego drinka są charakterystyczne dla obu stron, a nazwa drinka oznacza “Wolną Kubę”, co jest nawiązaniem do Kubańczyków walczących o swoje terytorium. Bardzo charakterystyczny jest jego limonkowy smak!

Do jego przygotowania potrzebujesz:
– 40 ml białego rumu
– 200 ml Coca Coli
– 1 średnią limonkę
– lód

W wysokiej szklance ubij pokrojoną limonkę. Zasyp do połowy lodem i dolej Coca Colę. Brzeg szklanki ozdób plasterkiem limonki. Gotowe!

Trzy powyższe drinki to absolutne klasyki, które powinien znać każdy, nawet początkujący barman. Dobra znajomość tych drinków pomoże Ci zaspokoić każdego spragnionego Gościa. W każdym przypadku, bardzo ważna jest technika ich zrobienia oraz oczywiście świeżość składników. Pamiętaj także o lodzie!

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *