20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
5 września, 2019

Na co zwrócić uwagę, wybierając producenta skrzyń transportowych?

Autor 0 295 Views

Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną działalność, zajmujemy się muzyką czy zarabiamy na życie jako profesjonalny fotograf, prędzej czy później staniemy przed kwestią bezpiecznego przechowywania i przewożenia kosztownego sprzętu. Instrumenty muzyczne, profesjonalne aparaty fotograficzne i kamery, a także inne sprzęty, na ogół są delikatne i potrzebują ochrony, w szczególności, jeśli zabieramy je ze sobą w długie trasy i narażamy na wstrząsy podczas jazdy autem, koleją albo nawet w czasie lotu. Wystarczy, by auto podskoczyło na kamieniu, by kamera uderzyła o coś delikatnym obiektywem. Także kurz i piasek mogą sprzętom zaszkodzić, a kontakt z wodą może mieć dla nich poważne konsekwencje, a w niektórych przypadkach skończyć się nawet całkowitą utratą sprzętu.

Jak chronić drogi sprzęt podczas transportu?

Odpowiedzią na to są skrzynie transportowe. Producenci skrzyń posiadają w swoich ofertach wiele rodzajów walizek transportowych dopasowanych do potrzeb klienta, które dzięki solidnej obudowie i wypełnieniom wykonanym z pianki skutecznie zabezpieczą zawartość. Piankowe wypełnienie unieruchamia sprzęt wewnątrz skrzyni – jest to szczególnie ważne podczas lotniczych turbulencji czy nawet zwykłej jazdy samochodem.

Obudowa takiej skrzyni transportowej wykonana jest w technologii flight case. Opiera się ona na zastosowaniu profili aluminiowych na każdej z krawędzi skrzyń, dzięki czemu cała konstrukcja jest sztywna. Narożniki zabezpieczone są przy pomocy dodatkowych metalowych osłon, które  redukują potencjalne wstrząsy. Boki natomiast powleczone są odporną na wodę, wytrzymałą sklejką fenolową.

Jakiego producenta skrzyń wybrać?

Część producentów skrzyń transportowych oferuje konkretne modele skrzyń, które nie zawsze w pełni spełniają nasze wymagania albo nie pasują do planowanej dla nich zawartości. Na rynku znajdziemy też producentów, którzy stworzą skrzynie transportowe na zamówienie. Taka walizka jest doskonale dopasowana do parametrów sprzętu, dzięki czemu ryzyko jego swobodnego przemieszczania się zawartości wewnątrz nie istnieje. W przypadku gotowych skrzyń zawsze istnieje możliwość, że nie będą idealnie pasować – instrumenty, sprzęty audio czy kamery występują w wielu rozmiarach i modelach i nie sposób wyprodukować takich kufrów w uniwersalnych rozmiarach. Natomiast skrzynie robione na zamówienie z myślą o konkretnej zawartości zapewnią najlepsze warunki na czas transportu.

Pracownicy firmy produkującej skrzynie transportowe z chęcią pomogą w doborze materiałów dostosowanych do tego, co zamierzamy przewozić w naszym flight case. Szukając najlepszej firmy, warto wziąć pod uwagę doświadczenie pracowników. Ci najlepsi działają od dawna i nabrane przez lata doświadczenie pozwala im na tworzenie niezawodnych produktów bardzo wysokiej jakości, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Chcąc przewozić kosztowny sprzęt w doskonałym stanie, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią skrzynię transportową. Na szczęście na rynku znajdziemy producentów, którzy dobrze wiedzą, jak przygotować elegancką, lekką i profesjonalną skrzynię transportową.

źródło: az-cases.pl – skrzynie rack

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *