1 marca, 2024
  • 1 marca, 2024
20 lutego, 2019

Niskobudżetowe spanie w stolicy, czyli jak wybrać najlepszy hostel w Warszawie

Autor 0 395 Views

Warszawa jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jest to stolica naszego kraju, ale zapewne również ze względu na bogatą architekturę oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W związku z tym podpowiadamy, jak znaleźć dobry hostel w Warszawie w rozsądnej cenie i z odpowiednimi warunkami.

Dlaczego hostel?

Jeszcze kilka lat temu hostele utożsamiane były z małymi pokojami, w których upchnięto kilka niewygodnych łóżek oraz ze wspólną łazienką w korytarzu. Obecnie hostele to bezpieczne, komfortowe i przytulne przestrzenie, wyposażone w klimatyzację, świeżą pościel, ręczniki, lampki nocne i wiele wiele więcej. Nowoczesne hostele zapewniają również nieograniczony dostęp do internetu, całodobową recepcję, bagażownię czy w pełni wyposażoną kuchnię. Z tego powodu hostel to idealne rozwiązanie dla turystów, którzy do szczęścia nie potrzebują kilkugwiazdkowych hoteli, a jedynie komfortu, czystości i przystępnej ceny.

Od czego zacząć poszukiwania hostelu?

Współczesny rozwój technologii umożliwia znalezienie wymarzonego miejsca na nocleg bez wychodzenia z domu. Najlepszym pomysłem, będzie więc skorzystanie z dowolnej wyszukiwarki i wpisanie hasła „Warszawa hostel”. Warto również posłużyć się dowolnym portalem służącym do rezerwacji zakwaterowania online. Za jego pośrednictwem będziemy mogli sprawdzić dostępność pokoi w różnych warszawskich hostelach. W tym celu wystarczy jedynie wprowadzić do formularza interesującą nas datę pobytu oraz liczbę osób. W ten sposób otrzymamy listę ofert, wraz z informacją o cenie, ewentualnej zniżce, położeniu na mapie czy ocenie wystawionej przez gości. Oczywiście wyniki te można dowolnie filtrować.

Czy cena i lokalizacja mają znaczenie?

Wiele osób przy wyborze noclegu kieruje się wyłącznie niską ceną. Tymczasem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odległość od centrum oraz skomunikowanie danego hostelu.

W samym centrum Warszawy znajduje się większość zabytków i atrakcji, dzięki czemu taka lokalizacja hostelu nie tylko pozwoli zrealizować cały plan wycieczki, ale skróci czas przeznaczony na przemieszczanie się po mieście różnymi środkami komunikacji. W sytuacji, gdy zarezerwujemy nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystamy z oferty promocyjnej, cena hostelu w centrum Warszawy nie będzie bardzo zbliżona do tej oferowanej przez hostele na obrzeżach miasta. Wybór noclegu w centrum pozwoli natomiast z całą pewnością zaoszczędzić środki wydatkowane na transport miejski czy taksówki.

Jaki pokój najlepiej wybrać?

Przy wyborze hostelu w szczególności warto zwrócić uwagę na jego standard i wyposażenie. Zanim zarezerwujemy więc miejsce w hostelu, należy zorientować się ilu osobowe są pokoje, jak wygląda sprawa z dostępnością prysznica i toalety oraz czy goście mogą korzystać z w pełni wyposażonej kuchni i jadalni, bądź chociażby prostego aneksu. Warto poszukać również miejsca, gdzie będziemy mogli bez dodatkowych opłat skorzystać z WiFi oraz zaparkować swój samochód.

 W dobie powszechnego dostępu do internetu i urządzeń mobilnych, znalezienie hostelu w Warszawie wydaje się być zadaniem dziecinnie prostym. Warto jednak poświęcić na poszukiwania nieco więcej czasu i uwagi. Pozwoli to wybrać komfortowy, lecz niedrogi obiekt, który znajduje się w idealnej lokalizacji.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *