20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
27 maja, 2022

Kontenerowe stacje sprężarek — wygodna alternatywa dla sprężarkowni

Autor 0 601 Views

W wielu branżach i zakładach ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie produkcji bez sprężonego powietrza. Jednak liczne firmy borykają się z problemem zbyt małej powierzchni, przez co nie mają możliwości zorganizowania wydajnej i funkcjonalnej sprężarkowni, która stanowiłaby odpowiedź na ich potrzeby. W takich przypadkach zbawienne okazują się kontenerowe stacje sprężarek. Rozwiązanie to jest proponowane specjalnie z myślą zarówno o firmach usługowych, jak i produkcyjnych wykorzystujących w pracy sprężone powietrze, gdzie brak jest odpowiedniej ilości miejsca na sprężarkownię.

W jakich sytuacjach sprawdzają się kontenerowe stacje sprężarek?

Dla niektórych firm i przedsiębiorstw zadanie wydzielenia pomieszczeń i zorganizowania kompresorowni to nie lada wyzwanie. Borykają się z wieloma problemami lokalowymi, które uniemożliwiają stosowanie standardowych lub konwencjonalnych rozwiązań w terenie. Kontenerowe stacje sprężarek okazały się opłacalnym rozwiązaniem. Są niezastąpione zarówno w przypadku braku miejsca na sprężarkownię, jak i w przypadku problemów z odprowadzaniem ciepła przez sprężarkę, hałasem, który wytwarza, chwilową lokalizacją sprężarkowni oraz koniecznością przemieszczenia sprężarkowni

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań kontenerowe stacje sprężarek działają na zasadzie “Plug&Play”, co oznacza, że ​​po posadowieniu kontenera i podłączeniu do źródła prądu oraz orurowania, można od razu rozpocząć proces produkcyjny przy wykorzystaniu sprężonego powietrza. Sprężone powietrze będzie produkowane na bieżąco w razie potrzeby. Nie wymaga czasochłonnej i żmudnej konfiguracji i regulacji. 

Dlaczego warto zdecydować się na kontenerowe stacje sprężarek — zalety rozwiązania

Kontenerowe stacje sprężarek mogą być umieszczane w kontenerach o różnych rozmiarach. Najczęściej wykorzystywane są kontenery 20- lub 10-stopowe. Dzięki temu zmiana lokalizacji kontenerowych stacji sprężarek i przeniesienie do innej części fabryki z pełnym wyposażeniem nie są kłopotliwe. Transportowanie, podłączanie i obsługa kontenerowej stacji sprężarek jest szybkie i łatwe. Kompaktowa stacja kontenerowa to doskonały wybór dla każdego obiektu przemysłowego, bez względu na branżę, w której działa. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do tymczasowego użytkowania, np. na budowie, jak i dla zakładów produkcyjnych, w których sprężone powietrze jest wykorzystywane w sposób ciągły i do niego należy ciągłość procesów. Zastosowanie kontenerowych stacji sprężania pozwala zmniejszyć poziom hałasu i ciepła w miejscu pracy oraz rozwiązuje problem braku miejsca na sprężarkownię lub sprężarkę wolnostojącą. Ogromną zaletą kontenerowych stacji sprężarek jest ich wszechstronność. 

Gdzie sprawdzą się kontenerowe stacje sprężarek?

Dlaczego kontenerowe stacje sprężarek są idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, zarówno usługowej, jak i produkcyjnej? Ze względu na ich dużą wszechstronność. Kontenery można dowolnie modyfikować i dostosowywać do potrzeb użytkownika i jego zakładu. Nie ma problemów ani przeciwwskazań dla instalacji sprężarkowych, zarówno olejowych, wysokociśnieniowych, bezolejowych, jak i wewnątrz zbiornikowych. Dzięki temu nie ma miejsca na kompromisy, wszystkie rozwiązania są dopasowane do potrzeb. Dlatego też kontenerowe stacje sprężarek, podobnie jak te zlokalizowane wewnątrz budynków, są precyzyjnie zaprojektowane, a dobór sprzętu dostosowany do potrzeb, wymagań i oczekiwań użytkownika. W celu zapewnienia ogólnego bezpieczeństwa i funkcjonalności kontenerowe stacje sprężarek są wyposażone w automatyczną wentylację, panele rozdzielcze, kompletne okablowanie i orurowanie, zarządzanie kondensatem i systemy oświetleniowe. Mogą być stosowane w każdej gałęzi gospodarki.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *