24 września, 2023
  • 24 września, 2023
28 grudnia, 2018

Leczenie implantoprotetyczne bez tajemnic. Poznaj intensywne szkolenie dentystyczne z implantologii.

Autor 0 443 Views

Stomatologia należy do jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Postęp technologiczny oraz coraz bardziej zaawansowane metody leczenia sprawiają, że lekarze stomatolodzy muszą ciągle doskonalić swoje umiejętności oraz pogłębiać posiadaną już wiedzę. Z pewnością pomogą w tym szkolenia organizowane przez Dental Skill Institute w Warszawie. Na tle bogatej oferty edukacyjnej szczególnie wyróżnia się szkolenie Intensywna praktyka implantologiczna.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla wykwalifikowanych stomatologów, posiadających udokumentowaną wiedzę z dziedziny implantologicznej. Głównym celem tej ścieżki edukacyjnej jest udoskonalenie praktyki związanej z wszczepieniem implantów. Całe szkolenie trwa tylko dwa dni, jednak ze względu na swoją intensywność jest wystarczające, aby lekarze, którzy ukończyli Curriculum Implantologiczne lub  posiadają podstawową wiedzę z zakresu implantologii, mogli nabyć maksimum umiejętności praktycznych związanych z przeprowadzaniem zabiegów. Kadra profesjonalistów, praktyków z wieloletnim doświadczeniem, jest najlepszą gwarancją jakości organizowanych szkoleń. Warto również podkreślić, że w warsztatach praktycznych uczestniczy maksymalnie trzy osoby, co pozwala wykonać większą liczbę zabiegów w ciągu całego szkolenia.

Przebieg

W czasie szkolenia łącznie przeprowadza się od 10 do 15 zabiegów implantacji. Każdy uczestnik samodzielnie przeprowadza 5 zabiegów (jeśli wykona mniej szczepów w trakcie warsztatów, ma zagwarantowany zwrot kosztów), a w trakcie innych – asystuje lub ogląda zabieg transmitowany na żywo. Pozwala to nie tylko przećwiczyć podstawowe techniki wszczepiania implantów, ale też daje możliwość przeanalizowania poszczególnych przypadków i zetknięcia się z typowymi problemami w praktyce implantologicznej. Zabiegi wykonywane są głownie na systemie MIS Seven, posiadającym wewnętrzne połączenie hexagonalne.

Jeśli leczenie pacjenta będzie wymagało przeprowadzenia zabiegów okołoimplantacyjnych, uczestnicy będą mieć możliwość samodzielnie przećwiczyć tego rodzaju techniki, do których należy podniesienie metodą otwartą oraz zamkniętą dna zatoki szczękowej, przeszczepianie bloczków kostnych, augmentację kości biomateriałami MIS 4Bone oraz wszczepienie implantów poprzez użycie szablonów chirurgicznych MIS MGuide.

Organizatorzy z DSI zapewniają uczestnictwo pacjentów, którym stomatolodzy będą wszczepiać implanty. Pacjenci są wcześniej kwalifikowani przez lekarza prowadzącego do możliwości wykonania zabiegu. Uczestnicy mogą również uczestniczyć w szkoleniu z własnym pacjentem.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych również po zakończeniu szkolenia

Dental Skills Institute zapewnia uczestnikom Intensywnej praktyki implantologicznej indywidualne konsultacje z prowadzącym do dwóch tygodni po zakończeniu szkolenia. Wszystkie zabiegi przeprowadzone podczas warsztatów są publikowane na platformie e-learningowej. Uczestnicy szkolenia mają możliwość przez pół roku odświeżać zdobytą w czasie zabiegów wiedzę, mogą gruntowanie analizować poszczególne przypadki, co z pewnością przełoży się na lepsze opanowanie technik implantacji.

Uczestnictwo w szkoleniu Intensywnej praktyki implantologicznej to doskonała okazja do poprawienia swoich umiejętności w praktyce implantologicznej. Nastawienie na praktykę oraz przeprowadzanie zabiegów w nielicznej grupie pod okiem eksperta światowej klasy da zdecydowanie lepsze efekty niż kurs przeładowany wiedzą teoretyczną.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia dla stomatologów

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *