20 kwietnia, 2024
  • 20 kwietnia, 2024
21 lipca, 2020

Aparat słuchowe a bezpieczeństwo na ulicy – jak wybrać właściwe urządzenie?

Autor 0 348 Views

Aparat słuchowy pozwala osobom z niedosłuchem na powrót cieszyć się dźwiękami otoczenia. Trzeba jednak przez pewien czas przyzwyczajać się do urządzenia, by mózg nauczył się interpretować poszczególne dźwięki. Wybór aparat może przełożyć się na komfort użytkowania. Nowoczesne aparaty słuchowe posiadają wiele dodatkowych funkcji. Odpowiednio dobrane urządzenie może też wpływać na kwestię bezpieczeństwa, na przykład na ulicy.

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego

Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego, który zapewni użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo nie jest wcale trudny. W takiej sytuacji wystarczy wybrać się do specjalisty z zakresu wad słuchu. Przeprowadzi on szybki wywiad medyczny dotyczący przebytych chorób słuchu oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Lekarz wykona również szereg badań, by zweryfikować problemy ze słyszeniem. Badania niezbędne są do tego, by dobrać najbardziej odpowiedni aparat słuchowy. Wykonuje się również diagnostykę słuchu – przebiega ona w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu i trwa dość krótko. Kolejny etap to zapoznanie zainteresowanego aparatem słuchowym z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Tu najczęściej kierujemy swe kroki do protetyka słuchu. Specjalista doskonale zna się na aparatach słuchowych, zatem z pewnością doradzi każdemu najlepsze dla niego rozwiązanie.

Aparat słuchowy a bezpieczeństwo na ulicy

Dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Osoby posiadające różnego rodzaju wady słuchu są szczególnie narażone podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Nowoczesne aparaty gwarantują najwyższą jakość słyszenia. Ich użytkownicy nie muszą zatem wsłuchiwać się w otoczenie i skupiać całej swojej uwagi na otaczających ich dźwiękach. Dostępne na rynku aparaty słuchowe posiadają najczęściej przedni i tylny mikrofon – oczywiście z zachowaniem odpowiedniej relacyjności. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba mająca problemy ze słuchem może korzystać z aparatu w każdym środowisku akustycznym, bez obaw, że odbiór dźwięków będzie zakłócony. Takie aparaty pozwalają bez trudności lokalizować źródło dźwięku, dzięki czemu można uniknąć wielu zagrożeń.

Aparat słuchowy umożliwia wykonywanie codziennych czynności bez żadnego dyskomfortu z powodu problemów ze słuchem. Osoby z aparatem mogą prowadzić samochód, jechać na rowerze czy po prostu spacerować.

Korzyści wynikające z noszenia aparatu słuchowego

Dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego niesie ze sobą wiele korzyści. Najlepsze efekty osiąga się przy noszeniu dwóch aparatów – wówczas odbierany dźwięk jest przestrzenny i nie pojawiają się problemy z rozróżnianiem dźwięków o różnej intensywności. Poza tym słyszenie obojgiem uszu znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Takie słyszenie kierunkowe jest bardzo ważne w przypadku prób lokalizacji danego hałasu. Możliwość interpretacji, skąd dochodzi dany dźwięk, jest bardzo istotna – zwłaszcza w ruchu drogowym.

Noszenie aparatu słuchowego gwarantuje użytkownikowi przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Warto również pamiętać, że taki profesjonalny sprzęt chroni przed pogorszeniem się danego schorzenia. Warto zatem dobrać ten najbardziej odpowiedni, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Następny

Jakie są zalecenia po zabiegu ekstrakcji zęba?

26 października, 2020 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *