Sierpień 19, 2019
  • Sierpień 19, 2019
Styczeń 29, 2019

Droga aparatura w Twojej firmie? Jak ją zabezpieczyć?

Autor 0 138 Views

Wyposażenie firmy w odpowiedni sprzęt zwykle kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Właśnie dlatego warto zainwestować w takie urządzenia, które pozwolą je uchronić przed uszkodzeniem, np. w przypadku nagłego skoku napięcia sieci elektrycznej. Pozwoli to uniknąć strat. Spalony w wyniku natężenia napięcia komputer nadaje się tylko do wymiany. Jakie urządzenia warto zastosować, kiedy w Twojej firmie posiadasz dużo drogich urządzeń?

Moduły bezpiecznikowe

Na rynku dostępne są moduły z jedną, dwoma lub czterema oprawkami. Ich instalacja jest koniecznością wszędzie tam, gdzie występują urządzenia elektryczne, ponieważ moduły bezpiecznikowe zabezpieczają przed negatywnymi skutkami, jakie mógłby wywołać niespodziewany wzrost napięcia ponad to tolerowane przez dane urządzenie. Dzięki nim nie musimy obawiać się, że spalą się nasze komputery lub inne firmowe sprzęty.

Czujniki MKF

Czujniki MKF mają bardzo szerokie zastosowanie i można ich używać zarówno w domu, jak i w firmie. Ich działanie opiera się w głównej mierze na wykrywaniu zaniku zasilania którejś z faz lub asymetrii napięcia. Kiedy wykryją którąś z tych sytuacji trwającą przez minimum 3,5 sekundy, natychmiastowo wyłącza się silnik urządzenia. Diody informują o rodzaju zdarzenia, które miało miejsce. Dzięki temu chronią przed nieprzyjemnymi skutkami przerwania obwodu. Czujniki są bardzo proste w montażu, a materiał, z którego zostały wykonane, został przystosowany do pracy w różnych warunkach.

Automatyczne przełączniki faz

Głównym zadaniem automatycznych przełączników faz jest zapewnienie ciągłości zasilania odbiorników jednofazowych oraz ochrona przed niechcianymi spadkami napięcia w całej sieci. Odbywa się to poprzez podłączenie trzech faz do wejścia. Gdy jedna faza traci stały poziom napięcia, mechanizm przełącza się na drugą. W ten sposób urządzenia mogą działać nieprzerwanie bez uszkodzenia. W związku z tym, że współcześnie praktycznie każde urządzenie zasilane jest prądem, to bardzo dobre rozwiązanie na ochronę przed zmianami napięcia.

Tester ciągłości przewodów

Tester ciągłości przewodów służy do wykrywania przerw lub zwarć w przewodach niebędących pod napięciem. Można go także stosować do sprawdzana bezpieczników czy przedłużaczy. Jest zasilany baterią, więc jego działanie nie jest uzależnione od tego, czy w danym momencie mamy prąd. To małe i poręczne urządzenie można łatwo przenosić z miejsca na miejsce i wykorzystywać akurat tam, gdzie istnieje podejrzenie uszkodzenia przewodu. Sygnał dźwiękowy oraz sygnał świetlny poinformują o braku ciągłości, co pozwoli zapobiec długim i mozolnym poszukiwaniom.

Stosując wskazane urządzenia, nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo kosztownych sprzętów w swojej firmie. Wszystkie parametry będą na bieżąco kontrolowane, a w razie problemów szybko zostaniesz o nich poinformowany sygnałem świetlnym lub dźwiękowym.

Następny

Budowa domu mobilnego krok po kroku

Marzec 19, 2019 0
Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *