7 grudnia, 2023
  • 7 grudnia, 2023
16 października, 2023

Mieszkanie w sąsiedztwie parku miejskiego – dlaczego warto?

Autor 0 88 Views

Wiele mówi się o tym, że tak zwane zielone osiedla mieszkaniowe są dla klientów pierwszym, a nawet jedynym wyborem. Mowa tu nie tylko o rodzinach z dziećmi, ale też wszystkich osobach szukających ciszy i spokoju. Z tego właśnie powodu deweloperzy zachowują drzewa, sadzą nowe, dbają o budowę oczek wodnych i robią wiele innych rzeczy, by zachęcić do zakupu konkretnych nieruchomości. Niezwykle korzystna w tym przypadku okaże się sama lokalizacja – najlepiej w pobliżu parku. Dlaczego? Wyjaśniamy to poniżej.

Osiedle mieszkaniowe i park miejski – połączenie idealne

 Nie da się ukryć, ze poza metrażem nieruchomości osoby szukające nowych mieszkań zwracają uwagę przede wszystkim na to, gdzie położone jest osiedle mieszkaniowe. To właśnie lokalizacja jest dla wielu klientów biur deweloperskich kluczowym czynnikiem, na podstawie którego podejmują decyzje. Bliskość parku miejskiego powoduje, że w sposób znaczący zyskuje ona na atrakcyjności. Wpływ na to ma co najmniej kilka kwestii.

  • Parki miejskie to tereny rekreacyjne, na których powstają zewnętrzne siłownie, boiska i ścieżki rowerowe. Nawet niewielki kawałek zieleni sprzyja rozmaitym aktywnościom, takim jak gra w badmintona, joga, czy fitness. Dla miłośników spędzania wolnego czasu właśnie w tej sposób tak położone osiedla mieszkaniowe okażą się więc niezwykle atrakcyjne.

 

  • Sam odpoczynek na świeżym powietrzu potrafi zachęcić do wyboru konkretnej nieruchomości. Park miejski na pewno mu sprzyja. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to warto zorganizować piknik lub po prostu położyć się na kocu i sięgnąć po ulubioną lekturę.

 

  • Osiedla położone blisko parku miejskiego szczególnie często wybierane są przez rodziny z dziećmi. Rodzice doceniają bliskość miejsca, w którym ich pociechy są w stanie bezpiecznie się bawić. Dla wielu osób jest to namiastka komfortu, na jaki mogą liczyć właściciele segmentów i domów jednorodzinnych.

 

  • Nie można zapomnieć również o tym, że taka lokalizacja może okazać się istotna dla osób inwestujących w mieszkania pod wynajem. Znacznie łatwiej mogą znaleźć chętnych klientów, a co za tym idzie, są w stanie także swobodnie kształtować koszt najmu. Nie bez powodu mieszkania na takich osiedlach sprzedają się bardzo szybko.

 

Gdzie szukać osiedli mieszkaniowych położonych w pobliżu parku?

 Bliskość natury, możliwość skorzystania z terenów rekreacyjnych, cisza, spokój – to najważniejsze zalety omawianych lokalizacji. To właśnie one decydują o tym, że deweloperzy mogą liczyć na spore zainteresowanie ze strony klientów.

Warto jednak zastanowić się, gdzie szukać takich osiedli. Dla większości osób naturalnym wyborem będą duże miasta, w których parków nie brakuje. Jest to oczywiście prawda. Trzeba jednak pamiętać, że aktualne ceny mieszkań w tego typu aglomeracjach są bardzo wysokie. W celu uzyskania pewnych oszczędności warto więc zwrócić uwagę na mniejsze ośrodki.

Dobrym na to przykładem są podwarszawskie Marki oraz Łomianki. Oba miejsca mają kilka zalet. Przede wszystkim możesz liczyć na dostępność wielu zielonych osiedli, które gwarantują wspomniane korzyści. I co istotne, nieruchomości w tych miejscach kosztują mniej niż w Warszawie.

To jednak nie koniec. Bliskość stolic powoduje bowiem, że wcale nie musisz rezygnować z wielkomiejskiego życia. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby mieć mieszkanie w Łomiankach lub Markach, a pracować i rozwijać się w Warszawie. Sprzyja temu zresztą świetne połączenie komunikacyjne.

Osiedla mieszkaniowe położone w sąsiedztwie parku miejskiego stanowią dla wielu klientów prawdziwie łakomy kąsek. Dzięki nim możesz postawić na aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu, zyskujesz również jakże ważną ciszę i spokój, a także szereg innych korzyści, które znacząco zwiększają komfort codziennego życia.

Jeśli to wszystko jest dla Ciebie ważne, z uwagą analizuj oferty biur deweloperskich, pamiętając przy tym, że nie tylko w dużych miastach powstają zielone osiedla mieszkaniowe. Marki i Łomianki są tego najlepszymi przykładami.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *