23 września, 2023
  • 23 września, 2023
23 czerwca, 2019

Nowy wymiar elewacji – postaw na nowoczesne rozwiązania 

Autor 0 453 Views

Producenci materiałów przeznaczonych do wykończeń elewacji posiadają w swoich ofertach produkty odwzorowujące tradycyjne rozwiązania w nowoczesnych wydaniach. Wśród nich znajdziemy elastyczny beton architektoniczny STONO, elastyczne płytki klinkierowe KLINKIERO oraz deski elewacyjne Tabulo. 

Nowoczesne rozwiązania

Obecny rynek budowlany dysponuje bardzo szeroką ofertą jeśli chodzi o wykończenia elewacji zewnętrznych wszelkiego rodzaju obiektów i budynków o różnym przeznaczeniu. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy wiele tradycyjnych materiałów, jednak w nowoczesnym wydaniu. Rozwiązania te gwarantują nie tylko zapewnienie najwyższych walorów estetycznych i wizualnych, ale przede wszystkim cechują się wyjątkową jakością oraz trwałością. Co istotne, nowoczesne materiały wykończeniowe są niezwykle proste w montażu

Wśród powszechnie stosowanych materiałów w wykończeniach elewacji zewnętrznych znajdziemy przede wszystkim surowe, betonowe oraz tynkowane ściany. Bardzo często możemy spotkać się z bardziej dekoracyjnymi materiałami, takimi jak różnego rodzaju cegły klinkierowe bądź tradycyjne drewno. Dzięki zastosowaniu paneli ściennych, będących doskonałą imitacją dotychczas stosowanych materiałów wykończeniowych, elewacje budynków zyskują zupełnie nowy wymiar.

Produktem, który coraz częściej możemy spotkać wśród ofert producentów są elastyczne płytki klinkierowe KLINKIERO. Doskonale odwzorowują tradycyjne, strukturalne płytki klinkierowe. Idealne sprawdzą się w przypadku wykończeń ścian zewnętrznych, kominów bądź filarów. Co więcej, znajdują także szerokie zastosowanie w nowoczesnych oraz ekstrawaganckich wnętrzach. Płytki klinkierowe stają się bowiem elementem aranżacji kuchni, łazienek, korytarzy czy salonów. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest prosty, a co za tym idzie, bardzo szybki montaż. Płytki klinkierowe KLINKIERO występują w formie ściennej okładziny, dzięki czemu ich montaż nie wymaga zatrudniania specjalistów oraz używania profesjonalnego sprzętu.

Elastyczny beton architektoniczny to kolejna propozycja wśród nowoczesnych rozwiązań w zakresie wykończeń elewacji budynków. Co więcej, idealnie sprawdzi się nie tylko na ścianach zewnętrznych, ale także we wnętrzach.  Struktura betonu stanowi bowiem nowoczesny i ekstrawagancki element aranżacji łazienek, kuchni, korytarzy, a nawet salonów i sypialni. Beton architektoniczny STONO dostępny jest, tak samo jak płytki klinkierowe KLINKIERO, w formie ściennej okładziny. Nie tylko pozwala to na łatwy i szybki montaż, ale także daje duże możliwości co do realizacji różnego rodzaju projektów.

Kolejną propozycją nowoczesnych materiałów wykończeniowych jest deska elewacyjna Tabulo. Rozwiązanie to pozwala na doskonałe odwzorowanie tradycyjnego deskowania. Materiał ten również występuje w formie ściennej okładziny, która do złudzenia imituje strukturę prawdziwego drewna. Doskonale sprawdza się jako element wykończeniowy oraz dekoracyjny elewacji zewnętrznych. Coraz częściej deski elewacyjne Tabulo możemy spotkać także we wnętrzach, jako element nowoczesnych i awangardowych aranżacji

Nowy wymiar elewacji

Płytki klinkierowe KLINKIERO, elastyczny beton architektoniczny oraz deska elewacyjna Tabulo stanowią propozycję nowoczesnych materiałów wykończeniowych wykonanych w innowacyjnych technologiach. Produkty te są łatwe oraz szybkie w montażu. Nie wymagają profesjonalnych umiejętności montażowych oraz użycia specjalnego sprzętu. Co istotne, cechują się doskonałą jakością oraz trwałością. Są wysoce odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy wiatr, promieniowanie UV, a także wszelkiego rodzaju niepożądane uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu użytkownik może uniknąć powstawania pęknięć i ubytków w ich strukturze, tak jak ma to bardzo często miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań w zakresie wykończeń elewacji.  Decydując się na zastosowanie elastycznej deski elewacyjnej możemy uniknąć odpryskiwania powłoki zabezpieczającej lub próchnienia elementów, co może mieć miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnego, naturalnego drewna.

Nowoczesne okładziny ścienne to również zachowanie wysokich walorów estetycznych. Materiały te posiadają bogatą ofertę kolorystyczną oraz unikalne struktury, które w idealny sposób odwzorowują tradycyjne materiały, takie jak beton, tynk, płytki czy drewno. Pozwalają na uzyskanie nowego wymiaru nie tylko elewacji zewnętrznych, ale także realizację unikalnych projektów wnętrz. Bardzo szeroki wybór poszczególnych produktów pozwala na zrealizowanie najbardziej wymagających aranżacji. Dodatkowo dzięki dostępności profesjonalnych środków do pielęgnacji i impregnacji ściennych okładzin, możemy cieszyć się ich zaletami przez długie lata.

źródło: Kosbud

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *