29 kwietnia, 2024
  • 29 kwietnia, 2024
6 września, 2019

Posadzki przemysłowe z żywicy – fakty i mity

Autor 0 362 Views

Posadzki przemysłowe z żywicy to bezpieczne i ekologiczne rozwiązanie. Mają wiele zalet i dlatego chętnie stosuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i instytucjach publicznych i wszelakich przedsiębiorstwach. Co warto wiedzieć na ich temat?

Fakty

Posadzki z żywicy są całkowicie odporne na działanie promieniowania UV. Nie odbarwiają się i nie blakną pod wpływem światła słonecznego, nie grozi im również żółknięcie czy starzenie. Dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane w obiektach o dużych przeszkleniach.

Podłoga z żywicy jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach takich jak szkoły i przedszkola, laboratoria, szpitale czy obiekty przemysłowe. Może być wyposażona w powłokę bakteriostatyczną, spełniając wysokie wymagania higieniczne. Gwarantuje też pełną antypoślizgowość, pozwalając na bezpieczne przemieszczanie się dzieci i dorosłych. Jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości oraz nie wymaga stosowania specjalistycznych środków myjących.

Ważną zaletą posadzek z żywicy jest ich wysoka wytrzymałość. Są one odporne na zarysowania, uderzenia i ścieranie. Bez problemu wytrzymują wielokrotne przesuwanie łóżek, krzeseł, a także ruch maszyn. Z tego względu są często wybierane do budynków narażonych na intensywny ruch pieszych i pojazdów.

Posadzki żywiczne są również całkowicie nienasiąkliwe i wodoodporne. Dzięki temu wykazują niewrażliwość na działanie kwasów i zasad, często używanych w przemyśle. Ponadto są również antystatyczne, co ma niezwykle ważne znaczenie w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem gazów i rozpuszczalników, gdzie każde wyładowanie elektrostatyczne może grozić wybuchem.

Mity

Posadzki żywicznej nie można stosować na ogrzewaniu podłogowym – to stwierdzenie niezgodne z prawdą. Taki rodzaj podłogi bardzo dobrze spisuje się w przypadku ogrzewania płaszczyznowego. Pod wpływem ciepła nie wytwarza żadnego zapachu ani substancji szkodliwych dla człowieka.

Żywicę można położyć na każdej nawierzchni – nie jest to prawda. Podłoga przed położeniem posadzki żywicznej powinna być starannie wyczyszczona i przygotowana. Jej powierzchnia musi być uszczelniona, pozbawiona wosków, olejów, tłuszczu i brudu. Wszelki pęknięcia i ubytki betonu powinny zostać dokładnie wypełnione.

Mokra podłoga żywiczna jest śliska – to mit. Żywica jest materiałem o najwyższym stopniu antypoślizgowości. Dzięki temu zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo, zapobiegając niebezpiecznym upadkom.

Posadzki przemysłowe z żywicy to sama chemia – wysokiej klasy posadzki żywiczne są wytwarzane ze starannie wyselekcjonowanych, ekologicznych materiałów. Spełniają najsurowsze unijne wymogi, przechodząc rygorystyczne badania bezpieczeństwa i jakości. Dzięki temu są dopuszczone do takich zastosowań, jak podłogi w przedszkolach czy żłobkach, wymagające jak najlepszych parametrów.

Posadzka żywiczna wymaga wymiany co 3 lata – dotyczy to tylko źle nałożonej powłoki na nieodpowiednio przygotowaną powierzchnię. Właściwy dobór produktu oraz aplikacja wykonana przez doświadczoną osobę jest gwarancją uzyskania podłogi z żywicy o trwałości od 10 do 20 lat.

Dzięki wielu pozytywnym cechom posadzki z żywicy są chętnie stosowane w różnego rodzaju budynkach przemysłowych. Są wodoodporne, antystatyczne i antypoślizgowe, a do tego łatwo utrzymać je w czystości. Wbrew powszechnym stereotypom, prawidłowo położone będą ekologicznym i bezpiecznym zabezpieczeniem posadzki przez wiele lat.

źródło: multi-flor.pl – poliuretanowa posadzka

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *