16 czerwca, 2024
  • 16 czerwca, 2024
22 stycznia, 2019

Jak działa zmywarka kapturowa?

Autor 0 1979 Views

Prowadzenie lokalu gastronomicznego czy restauracji nie jest prostym biznesem. Trzeba mieć świetną organizację czasu, odporność na stres oraz umiejętność zarządzania zespołem. W trakcie godzin szczytu, kiedy lokal jest pełen klientów, liczy się nie tylko to, jak szybko goście zostaną obsłużeni, ale również to, czy będą zadowoleni z jakości serwowanych potraw. Dlatego nie można sobie pozwolić na żadne niedopatrzenie. Bardzo ważne jest, żeby klienci otrzymali zamówienie w czystych, krystalicznych naczyniach. Nie ma nic gorszego niż talerz czy kieliszek, na którym są odciski palców, zacieki czy brud. Dlatego zmywarka w lokalu gastronomicznym to podstawowy sprzęt. Najlepiej jest zainwestować w zmywarkę kapturową. Jakie ma ona zalety? Na jakiej zasadzie działa zmywarka kapturowa?

Oszczędność, niezawodność, wydajność

Przy wyborze zmywarki do lokalu warto zastanowić się nad jej rozmiarem. Im większa zmywarka, tym rzadziej będzie się ją uruchamiać, jednak w dużym lokalu nietrudno o zapełnienia całego urządzenia brudnymi naczyniami i akcesoriami kuchennymi. Zmywarki kapturowe odznaczają się bardzo dużą wydajnością i przeznaczone są głównie do naczyń o większych rozmiarach, czyli garnków, patelni, tac itp. Oczywiście zmywarki kapturowe pozwalają na spełnienie wszystkich wymagań dotyczących higieny, które stawiane są przez sanepid. Dzięki możliwości wyparzenia naczyń w wysokiej temperaturze (90 stopni Celsjusza) w lokalu zachowane są najwyższe standardy czystości.

Zmywarki kapturowe, dzięki swoim rozmiarom są w stanie w tym samym czasie umyć znacznie większą ilość naczyń, a dodatkowo posiadają system, który upraszcza zarówno wkładanie, jak i wykładanie naczyń. Zmywarki kapturowe mają kosze, do których wkłada się brudne naczynia. Z uwagi na to, że zmywarka ma więcej niż jeden kosz, w czasie kiedy jedna tura naczyń jest myta w zmywarce, możliwe jest napełnianie drugiego kosza. Natomiast wyciąganie czystych naczyń ze zmywarki kapturowej odbywa się z drugiej strony niż wkładanie, przez co można praktycznie bez czekania włączyć kolejną partię naczyń do mycia.

Oprócz bardzo wysokiej wydajności i oszczędności czasu, używanie zmywarek kapturowych pozwala także zaoszczędzić wodę oraz środek myjący. Zmywarki kapturowe pobierają mniej wody, patrząc proporcjonalnie na ich rozmiary oraz to, jaką ilość naczyń myją podczas jednej tury. Zmywarki kapturowe są zatem bardo ekologiczne i przyjazne środowisku.

Wszystkie pozytywne cechy zmywarek kapturowych wpływają na to, że są one coraz częściej wybierane nie tylko przez właścicieli lokali gastronomicznych czy restauracji ale także hoteli, domów weselnych czy szpitali i sanatorii. Gwarancja wysokiego poziomu higieny oraz wydajność sprawia, że zmywarki kapturowe mają bardzo dużo zastosowań w sektorze usług. Zmywarki kapturowe wykonywane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są bardzo trwałe przez długie lata użytkowania. Nie wymagają także częstych napraw albo serwisowania, ponieważ zastosowane mechanizmy nie ulegają zniszczeniu czy zepsuciu.

źródło: active-company.pl – mikser planetarny

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *