1 marca, 2024
  • 1 marca, 2024
5 czerwca, 2018

Co wyróżnia Inteligentny Budynek?

Autor 0 581 Views

Pierwszymi budynkami, jakie kiedykolwiek zbudowano, były prymitywne schrony wykonane z kamieni, patyków, skór zwierzęcych i innych materiałów naturalnych. Podczas gdy nie przypominają one stali i szkła, które składają się na nowoczesną panoramę miasta, te wczesne konstrukcje miały ten sam cel – zapewnienie wygodnej przestrzeni dla ludzi wewnątrz.

Budynki są dziś złożonymi połączeniami struktur, systemów i technologii. Z biegiem czasu każdy z elementów wewnątrz budynku został opracowany i ulepszony, umożliwiając współczesnym właścicielom budynków samodzielne dobieranie systemów oświetleniowych, bezpieczeństwa, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, tak jakby tworzyły domowy system rozrywki.

Czym się wyróżnia inteligentny budynek?

Wlasciciele rozważają wpływ  budynku na sieć elektryczną, misję ich organizacji i globalne środowisko. Aby osiągnąć te cele, nie wystarczy, aby budynek po prostu zawierał systemy zapewniające komfort, światło i bezpieczeństwo. Budynki przyszłości muszą łączyć różne elementy w zintegrowany, dynamiczny i funkcjonalny sposób. Ta wizja to budynek, który bezproblemowo wypełnia swoją misję, jednocześnie minimalizując koszty energii, wspierając niezawodną sieć elektryczną i łagodząc wpływ na środowisko.

Na najbardziej podstawowym poziomie, inteligentne budynki dostarczają użytecznych usług budowlanych, które sprawiają, że użytkownicy są wydajni (np. Oświetlenie, komfort cieplny, jakość powietrza, bezpieczeństwo fizyczne, urządzenia sanitarne i wiele innych) przy najniższych kosztach i wpływie na środowisko w całym cyklu życia budynku. Osiągnięcie tej wizji wymaga dodania inteligencji od początku fazy projektowania, aż do końca użytecznego życia budynku.

Inteligentne budynki wykorzystują technologię informacyjną podczas działania, aby łączyć różne podsystemy, które zazwyczaj działają niezależnie, dzięki czemu systemy te mogą współdzielić informacje w celu optymalizacji całkowitej wydajności budynku. Inteligentne budynki wyglądają poza sprzętem budowlanym w czterech ścianach. Są one połączone i reagują na inteligentną sieć energetyczną, a także współdziałają z operatorami budynków i użytkownikami, zapewniając im nowy poziom widoczności i przydatnych informacji.

Następny

Kiedyś przemysłu nie było

10 czerwca, 2018 0