7 grudnia, 2023
  • 7 grudnia, 2023
5 lutego, 2021

Roleta okienna – sposób na zwiększenie komfortu w mieszkaniu

Autor 0 689 Views

Każdy z nas potrzebuje odrobiny intymności i prywatności w domu, w którym zwykle odpoczywamy od zgiełku i aktywności koniecznej każdego dnia w pracy. Z wiekiem spokój staje się już dla właściwie czymś niezbędnym, ponieważ jesteśmy coraz mniej odporni na bodźce zewnętrzne. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup rolet okiennych do mieszkania, które pomogą nam w osiągnięciu stanu wyciszenia i komfortu.

Funkcje rolet okiennych

Dostosowana do naszych potrzeb zasłona na oknie, nie tylko pomoże nam w zwiększeniu komfortu i osiągnięciu relaksu w naszym własnym domu. Roleta okienna, posiada wiele innych, pożytecznych funkcji. Jedną z nich jest np. ochrona pomieszczenia przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Promienie słoneczne wysuszają i powodują blaknięcie oraz utlenianie kolorów elementów wystawionych na ich działanie przez dłuższy czas. Pracując w domu przed komputerem, musimy się pogodzić z tym, że jesteśmy zdani na kontakt ze sztucznym światłem, promieniowaniem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych itp. efektami związanymi z używaniem najnowszej elektroniki, którą należ chronić przed działaniem naturalnego światła słonecznego. Zadanie to spełnią doskonale specjalne, zaciemniające rolety okienne, które bez problemu znajdziemy w większości znanych sklepów ze sprzętem domowego użytku.

Polska tradycja, a zasłanianie i odsłanianie okien

Rolety okienne są one wygodne i łatwe w użyciu. Na rynku znajdziemy ich bardzo szeroki wybór, dostosowany do naszych, konkretnych użytkowych potrzeb. Nie warto rezygnować z zasłaniania i przechodzić na otwarty system holenderski, ponieważ jest to mało opłacalne i raczej mija się z naszą, polską mentalnością. Rolety antywłamaniowe, wolnowiszące, rzymskie czy po prostu zwykłe firanki, zawsze były obecne w polskiej sztuce designerskiej, która posiada przecież swoje osiągnięcia i wyróżnia się charakterystycznie na tle dokonań innych krajów w tej dziedzinie. Nazwiska mistrzów projektów wyposażenia wnętrz, są niestety nadal bardziej znane za granicą niż w Polsce.

Typy, rodzaje i zastosowanie rolet okiennych

Roleta nie tylko zasłoni nasze okna przed wzrokiem wścibskich przechodniów, ale też sprawi, że okno będzie bardziej wyizolowane. Jak powszechnie wiadomo, szyby mają to do siebie, że są absorpcyjne. Pochłanianie ciepła, zimna czy też utrzymywanie pewnej, określonej temperatury jest podstawową cechą szkła. Co za tym idzie, w naszym mieszkaniu będzie zwyczajnie cieplej, jeśli zdecydujemy się na kupno rolet okiennych. To, jaki typ i rodzaj przesłon wybierzemy, zależy już od nas samych. Warto nadmienić, że wśród samych rolet wewnętrznych, czyli takich, które zawieszamy w środku mieszkania, istnieje kilka podstawowych grup. Najbardziej znane są: rolety wolnowiszące, w kasecie, plisowane i rolety rzymskie.

źródło: sklep.mardom.com.pl – rolety i karnisze producent

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *