24 września, 2023
  • 24 września, 2023
10 marca, 2021

Wiosna już blisko! Niezbędne akcesoria i preparaty do czyszczenia okien

Autor 0 507 Views

Wraz z wiosną nadchodzi czas na wiosenne porządki, w tym mycie okien po zimie. Zanim podejmiemy działania, warto solidnie przygotować się do tego, aby oszczędzić sobie nerwów i nie marnować czasu podczas korzystania z nieodpowiednich akcesoriów. W tym artykule znajdziecie wiele przydatnych produktów i porad, dzięki którym szybko uporacie się z tym problemem.

Czego unikać?

Szkło jest wrażliwe na wszelkiego rodzaju naprężenia. Są one wywoływane między innymi wahaniami temperatur, których nie brakuje o tej porze roku, dlatego należy unikać poddawania szyb dodatkowemu stresowi. Mówiąc w skrócie, o tej porze roku należy unikać parownic, ponieważ szkło niezbyt dobrze znosi wysokie temperatury. Należy również ich unikać do czyszczenia ram okien – uszczelki nie lubią wysokich temperatur i można w ten sposób łatwo doprowadzić do ich odklejenia. Nie używajmy różnego rodzaju zmywaczy w czyszczeniu ram, nawet przy okazjonalnym użyciu mogą doprowadzić do starcia górnych warstw PCV, co z kolei prowadzi do przebarwień na plastiku.

Niezbędne produkty

Jak już wiemy czego unikać, to czego używać? Oczywiście niezbędną rzeczą jest w uniwersalny środek czyszczący – coś, czego można używać do większości zabrudzeń i nie będzie kłopotliwe w użyciu. Warunki te spełnia Cif Windows & Multisurface. Nie pozostawia on smug ani zacieków, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i jest wygodny w użyciu. Do mycia szyb nie powinno się używać zwykłych ścierek, pozostawiają one po sobie smugi i niedokładnie czyszczą powierzchnię. Zamiast tego można polecić ścierkę PVA micro. Jest ona zrobiona z fabrycznej impregnowanej mikrofibry PVA, której struktura sprawia, że nie pozostawia smug, dokładnie czyści powierzchnię i dzięki temu, że jest wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, można ją prać w temperaturze do 95 stopni Celsjusza, co znacznie przedłuża jej żywotność. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić trochę czasu, powinniśmy zainwestować w zmywaki i ścieraki. Pozwolą one na szybkie i skuteczne czyszczenie okien.

Skuteczne czyszczenie ram

Większość ram okien jest tradycyjnie biała – biel łatwo dopasować do wszystkiego i dzięki temu jest uniwersalna, jednak ma jedną wadę. Wraz z czasem zanieczyszczenia powoli zmieniają kolor ram okiennych na coraz ciemniejszy. Niestety, zwykłe produkty mogą sobie nie poradzić z takimi zabrudzeniami. Do tego typu powierzchni można bezpiecznie stosować mocniejsze środki, jednak nie można przesadzać i pod żadnym pozorem nie można stosować silnych środków żrących. Dobrym wyborem będzie tutaj Cif Professional. Jest to silny środek odtłuszczający, który poradzi sobie z zabrudzeniami na ramach i po dokładnym przeczyszczeniu pozwoli uzyskać dawną biel. Jeśli jednak nie chcecie używać chemii, można postawić na bardziej oryginalne rozwiązania. Do takich zdecydowanie należy gąbka z melaminy/ Taka gąbka bez problemu usunie wszelkie zanieczyszczenia, jednak nie warto jej nadużywać – przy zbyt częstym używaniu może zetrzeć górną warstwę PCV.

Mycie okien to czynność, która wymaga zaangażowania. Dzięki odpowiednim akcesoriom i środkom czyszczącym zadanie to będzie znacznie łatwiejsze. 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *